Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kulečníkáři z Prostějova mají nejcennější trofej

1 2006
Prostějov - Historicky první zlatou medaili ze soutěže družstev vybojoval Presskan Prostějov. Tým ve složení Martin Dostál, Zdeněk Galíček a Jiří Nenál totiž vyhrál domácí šampionát. "Tomuhle turnaji jsme podřizovali celou sezonu," říká Dostál. "Nezačali jsme ji však nejlépe a už jen postup do závěrečného finále nebyl vůbec jednoduchý."

Hned v prvním utkání sezony totiž Prostějov doma zbytečně prohrál s obhájcem titulu z Ponětovic, na jaře mu ji však vrátil a v přímém souboji o první místo v moravské skupině první ligy jednoznačně porazil Bohumín.

"Díky tomu jsme nastupovali do mistrovského turnaje z prvního místa, což nám prakticky zajistilo stříbrné medaile, protože česká část první ligy není zdaleka tak kvalitní jako moravská," míní Dostál.

V semifinále porazil Prostějov bez problémů Újezdeček u Litvínova 14:4, stejným rozdílem jako Bohumín v druhém semifinále Plzeň. Finálové utkání, které svedlo proti sobě dva nejlepší týmy moravské skupiny první ligy, bylo jedním z nejvyrovnanějších v historii.

Bohumín se po prvním kole, kdy se hraje disciplína volná hra, ujal vedení 4:2, dokonalý obrat však zařídili prostějovští hráči ve druhém kole (kádr) a k zisku titulu jim tak stačilo v posledním kole (dvojlom) zvítězit v jednom ze tří utkání. Své duely vyhráli Dostál s Galíčkem a celý zápas tak skončil 11:7.

"Je to bezesporu největší úspěch prostějovského kulečníku v jeho pětadvacetileté historii,"míní Dostál.

Prostějované získali letos medaili i na mistrovství republiky v kvartách, kde skončili druzí.

HISTORICKÝ ÚSPĚCH. Kulečníkáři Presskanu Prostějov vybojovali letos na šampionátu družstev titul a stříbrnou medaili. Na snímku Martin Dostál.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze