Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kubánci na ústecký boxerský turnaj nedorazí, mistryně světa ano

box, ilustrační foto | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

4 2010
A zase ne. Kuba, v amatérském ringu velmoc číslo 1, se podruhé v řadě neukáže na Velké ceně Ústí. Prestižní turnaj se uskuteční příští týden bez boxerských "tanečníků". "Zatím nekomunikují. A je téměř stoprocentní jistota, že tady nebudou startovat," tvrdí ředitel turnaje Svatopluk Žáček.

"Nedá se nic dělat, asi mají jiný plán. Politiku bych za tím tentokrát neviděl. Ale kvalita tady bude, vždyť přijedou Rusové."

Kuba v Ústí naposledy bavila diváky v roce 2008, ovládla šest z deseti finálových zápasů. Loni nepřijela a bylo by velké překvapení, kdyby teď na poslední chvíli dorazila. Na 41. ročník turnaje, jenž se vrací do haly SKP, se přihlásilo 21 států. Borci z bývalého Sovětského svazu budou nejsilnější.

"Je tu i Kazachstán či Bělorusko. A v ženách mistryně světa Taylorová z Irska." Ženy se představí na ústeckém turnaji vůbec poprvé v historii. Důvodem je zařazení ženského boxu na letní olympijské hry.

Česká nominace, 57 kg: Kovalenko (výběr ligy), 60: Šerban, 64: Bosý (oba Prostějov), Chládek, 69: Svoboda, 75: Bezvoda (vše SKP Ústí), Besaljan (Prostějov), Vodárek (Budějovice), 81: Stárek (Praha), Řezníček, 91: Viktora, +91: Průša (vše SKP Ústí), Novotný (Barkas Ústí).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze