Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krok k titulu. Získají florbalisté střešovického Tatranu devátý titul za sebou?

Střešovice - Vítkovice: Milan Richter (vlevo), Martin Tokoš | foto: Josef Vostárek, MF DNES

18 2009
Souboj o všechno. Mimořádná bitva v mimořádných kulisách. Vrcholná chvíle českého extraligového florbalu. "Bude to ruská ruleta," říká dokonce trenér Petr Ďarmek. Takové charakteristiky směřují k dnešnímu rozhodujícímu, pátému finále, ve kterém se florbalisté Tatranu Střešovice budou snažit dobýt devátý titul v řadě.

Aby uspěli, musí doslova vyloupit Ostravu – rozhodující duel proti Vítkovicím sehrají od 18 hodin v hokejové hale v Porubě.

"Nepočítám s tím, že bychom tammohli ještě před zápasem trénovat. Ale myslím si, že prostředí bude stejné pro oba," říká střešovický kouč Ďarmek. "Páté finále, to je nevyzpytatelná záležitost."

A totéž připouštějí i Vítkovičtí.

Už v Praze je bouřlivě povzbuzovali jejich fanoušci, v hokejové hale by se měla podpora publika násobit.

"Na začátku možná přijde trošku nervozita. Ale když uslyšíme diváky, bude se nám hrát hned jinak, lépe," věří útočník Martin Vladař.

Plné ochozy by měly podkreslit slavnostní atmosféru. Vždyť kdy naposledy zažila florbalová liga takové drama?

Zkušený Tatran v čele s brankářem Kafkou a osvědčenými útočnými esy, proti němu nadšený tým Vítkovic, jenž na rozdíl od Střešovic točí tři útoky. "To je určité plus, ale zároveň to má své stinné stránky. Florbal není jen o síle," říká Ďarmek. "Výhody jsou na obou stranách."

V případě Tatranu mezi ně jistě patří i sebevědomí podpořené osmi mistrovskými oslavami za sebou. "Věří si strašně moc, i když nejsou lepší. Vnitřní síla, to je jejich největší kredit," uznává vítkovický Vladař. A doplní i další chválu – na brankáře Kafku. "To, jak se dokáže koncentrovat, je neskutečné."

Kafka to naposledy ve čtvrtém finále prokázal skvělými zákroky při nájezdech. I díky tomu je Tatran krok od titulu. A zároveň i od plnění mnoha sázek, které hráči uzavřeli.

"A já taky. V případě zlata mě čekají blonďaté vlasy," říká nejdřív nepříliš nadšeně trenér Ďarmek. Ale pak přizná, že by vlastně byl za změnu vizáže rád. Vždyť blonďatý přeliv by zároveň značil zlaté medaile.

Jak dojít k titulu?


úkoly florbalistů Tatranu

Udržet převahu v brance Střešovický gólman Kafka chytá skvěle – pokud mu forma vydrží, může Tatran pomýšlet na zlato.

"Uběhat" tři pětky Vítkovic Soupeř Tatranu točí ve hře více hráčů, k jejich eliminování by mohly pomoci zkušenosti týmu.

Ustát divoké prostředí Páté finále se hraje v hokejové hale a v Ostravě se čeká pořádně bouřlivá kulisa

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze