Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kroču čekají svátky v Anglii, Ajglovou ve Španělsku. O kapra tak přijdou

Zdeněk Kroča se raduje z gólu v dresu anglického týmu Luton Town. | foto: Luton Town F.C.

23 2010
Patří mezi regionální sportovce, kteří kvůli svému zaměstnání nemohou dorazit na Vánoce domů, a nejkrásnější svátky v roce tak prožijí daleko za hranicemi. Házenkářka Vendula Ajglová s přítelem ve Španělsku, fotbalista Zdeněk Kroča s rodinou v Anglii.

"Ale snažíme se, aby měl syn Štědrý den co nejklasičtější," ujišťuje obránce Kroča, který hraje od léta pátou anglickou ligu za Luton Town.

Brankářka Ajglová má se svátky v zahraničí mnohem větší zkušenosti. V cizině působí od roku 2004. Nejprve strávila sezonu v Norsku, nyní obléká dres španělského Elche. "Děláme si s přítelem Vánoce úplně stejné jako v Česku," říká.

Vendula Ajglová

Není to ale tak úplně pravda. Hlavní potíž? Kapr. "Toho v přímořských státech nemáte šanci sehnat," zjistila už dávno Ajglová.

"Musím se přiznat, že já nevařím, takže přítel usmaží nějakou jinou rybu a k ní bramborový salát. Máme polévku, stromeček."

Podobné to bude i u Kročů v Anglii. "Určitě bude stromeček, zkusíme vyrobit salát, jen místo kapra budeme mít lososa. Rodině do Česka budeme volat," plánuje hlava rodiny.

Vánoce slavili s Japonkami a sushi

Trápí jej tak především našlapaný fotbalový kalendář, který je pro Anglii typický. Luton hraje už 26. prosince venkovní zápas, o dva dny později se třetí tým Konference představí doma a další utkání Kroču čekají 1. a 3. ledna.

"V Anglii jsou zápasy přes svátky vždy naházené do všech dnů, kdy to jde, čímž jsou Vánoce trošku poznamenané," povzdechl si Kroča.

Zato Ajglová si s přítelem na jihu Evropy užije většího klidu. "Trávíme čas se spoluhráčkami, pokud tady některé zůstanou. Jednou jsme Vánoce slavili se dvěmi Japonkami, to bylo fajn. Ony sice nemají Štědrý den, ale přišly za námi, nachystaly sushi. Koledy ale nehrály české ani japonské, musím se přiznat, že pořád žádné nemáme," říká brankářka.

Do Česka se dostala před měsícem díky soustředění reprezentace, kdy rozdala dětským členům rodiny část dárků. "Jinak to s dospělými moc neřešíme. V létě, až se potkáme, tak jim něco rozdám," slibuje.Najdete na iDNES.czmobilní verze