Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Giant liga, nejdelší seriál cyklistických kritérií, míří i do Tábora

Tomáš Nesveda bude patřit k hlavním favoritům Giant ligy. | foto: AC Sparta cycling

12 2017
Sedmnáct závodů od dubna do září na čtyřech místech v Česku. Cyklistická Giant liga, nejdelší kriterijní seriál u nás, dnes vstoupí do svého 16. ročníku. Tradičně na doubraveckém asfaltovém okruhu v Plzni, kde v 17.30 hodin startuje Grand Prix Full Trauma Servis.

„Je to jedinečný ovál. Díky rozměrům na něm společně mohou startovat muži, ženy i junioři,“ říká šéf seriálu Jan Kotal z pořádajícího klubu SK Rapid Cyklistika.

V Plzni se odjede drtivá část kalendáře Giant ligy, celkem 12 kritérií. Premiérově míří do jihočeského Tábora, na známém okruhu v areálu Komora se uskuteční tři závody. Po jednom pak v Milovicích a v Praze, kde celý seriál vyvrcholí 24. září v rámci akce Kolo pro šestku. Program najdete na: www.giantliga.cz.

„Na Pavé Tour v Milovicích jsme jeli už loni a závod na 120 kilometrů se hodně líbil, vede po kostkách v bývalém vojenském prostoru. A areál táborské Komory, kde pořadatelé z ČEZ cyklo teamu připravují i závody Světového poháru cyklokrosařů, by mohl seriál hodně zdramatizovat. Před cílem je tam ostrá zatáčka, kde se nejde jen vyvézt za soupeřem a ve finiši přespurtovat,“ míní Kotal.

Jezdci Elite jedou o žlutý dres a finanční odměny, vypsaná je tradičně
měsíční soutěž aktivity, hodnocení kategorií juniorů i žen. Vítěz mezi cyklisty nad 40 let si opět užije tréninkový pobyt na Mallorce.

Loňské prvenství v seriálu obhajuje Plzeňan Tomáš Holub. Ten po minulé sezoně přešel z týmu AC Sparta do stáje Topforex Lapierre a čeká se tak jeho tvrdá řež s bývalým parťákem Jiřím Nesvedou, sedminásobným králem Giant ligy.

„Loni si mohli pomoci, teď jsou soupeři a bude to hodně zajímavý souboj. Jirka se na něj moc těší, do zimní přípravy dal hodně,“ hlásí Jiří Rubáš, rokycanský šéf sparťanského cyklistického klubu.

Právě ten ve spolupráci s Giant ligou opět připravuje i sérii závodů pro licencované mladší a starší žactvo, nyní pod názvem Il sano Cup. První část startuje rovněž dnes před hlavním závodem (16.50).

„Mladé cyklisty čeká deset závodů, startuje se opět handicapovým způsobem podle kategorií. Tři nejlepší si pokaždé rozdělí 500, 300 a 200 korun. Loni se seriál ujal, návštěvnost stoupala až ke třiceti závodníkům,“ informuje Rubáš.

Součástí Giant ligy jsou znovu také náborové závody „Hervis Tour“ pro děti od dvou do 12 let, ty čítají šest akcí. Kromě Plzně v Městě Touškově, Kdyni, Kralovicích a Milovicích.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze