Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kreuziger byl na audienci u kazašského prezidenta. A teď už šlape na Mallorce

AUDIENCE U NAZARBAJEVA. Roman Kreuziger (v pozadí) se při návštěvě Kazachstánu setkal s prezidentem. | foto: astana.lu

16 2010
Roman Kreuziger bude mít asi nového spolujezdce v týmu. Při návštěvě Kazachstánu se český cyklista setkal s prezidentem Nazarbajevem a spolu s dalšími parťáky mu předal dres a kolo v barvách Astany. "Přišel sice trošku pozdě, ale byla čest poznat osobně nejvyššího muže v zemi," pochvaloval si pak Kreuziger.

Pořádně se oblečte, varovali závodníky před odletem do Kazachstánu. Nakonec ale bylo prostředí uprostřed stepí vřelé.

"S prezidentem mluvil hlavně Vino (týmový lídr Alexandr Vinokurov), který nás pak představoval," prozradil Kreuziger na svém webu. "Ale jen jsme si podali ruku, na žádné debaty nedošlo. Byl tam s námi asi pět minut."

Do země, která je finanční pumpou formace Astana, přijel 24letý závodník na tři dny. A zúčastnil se i slavnostního otevření nového velodromu.

Ten zvenku vypadá jako obrovská helma. "A když jsem vlezl dovnitř, byl jsem překvapen," přiznal Kreuziger. Vedle cyklistické dráhy je i ta atletická 200metrová, uprostřed haly je možné hrát basketbal, nebo instalovat plavecký bazén.

"V životě jsem tak pěknou dráhu neviděl," ujišťoval Čech. "Je to multifunkční moderní zařízení s hotelem, bazénem a velkou regenerační linkou. Na Asijských hrách má uprostřed vyrůst ledová plocha a budou se tam konat soutěže v krasobruslení."

Do kazašské metropole letěli závodníci vrtulovým letadlem se dvěma mezipřistáními, takže cesta se docela protáhla.

"Přiletěli jsme v šest ráno tamního času, šli jsme rovnou do postele a pak na společný oběd," vypočítával český lídr. "Pak jsme měli prezentaci na velodromu, následovala tiskovka a večeře s nejvyššími sponzory."

V úterý už Kreuziger stál na letišti v Norimberku a přesunoval se za sluníčkem a tréninkem na Mallorku. Tam se bude připravovat až do Vánoc.

"Se mnou z týmu letěl Gasparotto, je tady i můj táta nebo Zdeněk Štybar, takže na trénink budeme mít dobrou partu," těšil se Kreuziger.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze