Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krátce

29 2000
Cyklomaraton
Leader Fox Šumava 2000, jehož třetí ročník se uskuteční za týden v sobotu 5. srpna, bude více obsazený než ve druhém ročníku. Loni měli pořadatelé týden před startem 70 přihlášek, včera jich evidovali 280. Tratě maratonu měří pro děti kilometr a pro starší děti sedm, dále 21, 42 a 75 kilometrů, trať vede na Pláně, Nové Hutě, Šindlov, Mnichovu Huť, Lipku, Kramata a zpět na Nový Dvůr, Pláně a Zadov. Zájemci se ještě mohou hlásit u pořadatelů z AGS Promotion (informace na telefonu číslo 0362/217 381), nebo na SKI klub Šumava (0339/413 917). Pořadatelé uvedli, že prvenství budou obhajovat přihlášení Radim Kořínek i Kateřina Neumannová.

Triatlonová
Velká cena Kovosvitu, která se uskuteční v centru Tábora za týden v sobotu 5. května, omezí dopravu v centru Tábora. Na Třídě 9. května, v Budějovické a v Bílkově ulici a na Husově náměstí u Nábytku Švarc bude zakázané parkování, silniční doprava zde bude na stejných místech omezena od 12.30 hodin do 16.45. Nájezdová větev povede od Sezimova Ústí na Soběslavskou u hřbitova a pod kříž pod Černými mosty. Autobusová doprava bude v době závodů jezdit po objízdných trasách.

Hydroplány
budou moci diváci vidět při 26. ročníku Protivínského poháru za týden v sobotu na Selibovském rybníku kousek od hlavní silnice Protivín - Písek v blízkosti obce Maletice. V letošním roce jsou poprvé povolené i velké modely s motory o zdvihovém objemu nad 20 kubických centimetrů, proto pořadatelé slibují atraktivnější podívanou než v minulých letech. Zahájení poháru s účastí z celé republiky i ze zahraničí bude v devět hodin.

Běh
pro radost, který se koná vždy první úterý v měsíci v českobudějovické Stromovce, pořadatelé přejmenovali na Běžci se smějí. Tak se podobné soutěžní běhy pro veřejnost nazývají i v zahraničí. Poběží se i v úterý 1. srpna, start je v 18 hodin u basketbalových hřišť.

Chotoviny
budou mít svou Velkou cenu horských kol, která se uskuteční v sobotu 12. srpna. Informace má hlavní pořadatel závodu Pavel Camrda na telefonu 0361/851 013 nebo 0602/421 910.


Najdete na iDNES.czmobilní verze