Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Severní Korea slaví před olympiádou první krasobruslařskou medaili

Krasobruslařská sportovní dvojice Rjom Te-ok a Kim Ču-sik na mistrovství čtyř kontinentů v Tchaj-peji. | foto: AP

26 2018
Severokorejská sportovní dvojice Rjom Te-ok a Kim Ču-sik využila slabší konkurence na mistrovství čtyř kontinentů a obsadila třetí místo. Pro svou zemi tak získala první medaili z krasobruslařských šampionátů.

Na podniku pro mimoevropské krasobruslaře v Tchaj-peji nestačili Rjom Te-ok a Kim Ču-sik jen na dvě americké dvojice. Vyhráli Tarah Kayneová a Danny O’Shea před Ashley Cainovou s Timothym Leducem.

Krátce před olympiádou chyběly na šampionátu všechny čínské a také přední americké a kanadské dvojice, které se chystají na únorové hry v Pchjongčchangu.

Tam nakonec budou startovat i Rjom Te-ok a Kim Ču-sik, protože komunistický režim v KLDR na poslední chvíli rozhodl o vyslání týmu na znepřátelenou jižní část Korejského poloostrova.

Mistrovství čtyř kontinentů bylo pro krasobruslaře z KLDR, kteří by měli na ZOH patřit mezi přímé konkurenty českých reprezentantů Anny Duškové a Martina Bidaře, přípravou na olympiádu. Ze třetího místa měli radost, ale s výkonem spokojení nebyli.

„V dnešní soutěži jsme nedosáhli takové úrovně jako v tréninku. Jsem opravdu naštvaná a je to škoda,“ řekla po chybách ve volné jízdě Rjom Te-ok.

Olympijský závod sportovních dvojic začne 14. února. „Po tomhle závodě se budeme připravovat na olympiádu. Doufám, že využijeme tuhle zkušenost a na olympiádě předvedeme všechny technické prvky dobře. Nečekáme medaili, ale můžeme se zlepšit,“ doplnil Kim Ču-sik.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze