Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krále bílé stopy uctí Písek

14 2006
Praha - Tradiční fanouškovskou anketu pod názvem Král bílé stopy pořádá s malými přestávkami Svaz lyžařů České republiky již od roku 1973. Letošní hlasování již bylo spuštěno, vyhlášení celé ankety přivítá během května starobylé město Písek, rodiště olympijské vítězky Kateřiny Neumannové.

Přestože sníh ještě stále spíše marně vyhlížíme za okny, organizátoři již připravují jeho hodnocení. Podle jejich slibu si budou moci zájemci při vyhlášení Krále bílé stopy v květnu v jižních Čechách zalyžovat!

Příznivci lyžování mají být příjemně překvapeni: v Písku najdou svoje tratě běžci na lyžích, sjezdaři i snowboardisté. Dokonce si ani nebudete muset brát své náčiní s sebou. Vše bude k dispozici na místě.

Hlavním mottem celé akce však bude vyhlášení nejlepšího českého lyžaře, či lyžařky, za uplynulou zimu. Záštitu nad slavnostními okamžiky převzal předseda Senátu Přemysl Sobotka a celý ceremoniál i doprovodné akce nebudou pouze pro zvané. Zúčastnit se budou moci všichni fandové našich reprezentantů.

Akce se totiž uskuteční pod širým nebem v přilehlém prostranství nejstaršího dochovaného mostu v Čechách. Kamenný most se tak stane svědkem velkolepé show plné zábavy.

Samotné vyhlášení sice proběhne ve speciálním stanu pro tři sta hostů, ale veřejnost bude moci vše sledovat z přilehlých prostor díky velkoplošné projekci. Součástí ceremonií bude i ohňostroj.

Hlasování bylo odstartováno prvního prosince a vždy 13. dne každého měsíce budou zveřejňovány průběžné výsledky. Po prvních téměř dvou týdnech hlasování je v čele Kateřina Neumannová před Nikolou Sudovou a Jakubem Jandou.

Jak výsledky naznačují, první hlasy svědčí spíše o sympatiích fanoušků k jednotlivým závodníkům. Nikola Sudová letos ještě nezávodila, Jakubu Jandovi vstup do letošního Světového poháru příliš nevyšel.

Zájemci o hlasování v anketě najdou více informací zde.

Jakub Janda při závodech Světového poháru v Engelbergu.

Autoři:


Nejčtenější

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER VÝROBY – AUTOMOTIVE S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 100 000 - 130 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze