Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Krajané mu nepomohli, on teď útočí na výhru ve stockholmském turnaji

Čche Kjong-ču, druhé kolo Scandinavian Masters 2010 | foto: AP

23 2010
Po velmi dlouhé době dal o sobě vědět Čche Kjong-ču. A také nečekaně. Korejec před týdnem neprošel cutem na British Open, avšak teď po dvou kolech Scandinavian Masters se usadil v čele a z pozice lídra odsunul dokonce vítěze nedávného skotského major turnaje Louise Oosthuizena.

Pozornost je v Bro Hof Slott Golf Clubu nedaleko Stockholmu nadále soustředěna hlavně na sedmadvacetiletého Jihoafričana. A kdyby snad opadala, on ji opět obrátil zpět na svou osobu.

Oosthuizen dal všanc pozici lídra na tříparové jamce číslo 15, své osmé, kde poslal míč do jezera a do skórkarty zapsal double bogey. Ještě když přišel na odpaliště třetí jamky od konce, byl na bilanci even par, ale dvěma birdie se posunul vpřed, až na průběžné třetí místo.

"Několik z nás na sedmnáctce špatně odhadlo vítr a doplatili jsme na to," posteskl si Oosthuizen. Žehral i na špatné patování.

Louis Oosthuizen, druhé kolo Scandinavian Masters 2010.

Louis Oosthuizen, druhé kolo Scandinavian Masters 2010

Stále je ale ve hře o vítězství v turnaji, dotovaném částkou 1,6 milionu eur. Spolu s ním je na tom stejně ještě argentinský golfista Rafa Echenique.

O ránu před nimi na druhé pozici je největší překvapení skandinávského Masters, třiatřicetiletý Richard Johnson. Jméno o tom tak úplně nevypovídá, ale je to Švéd a domácím divákům vlil do žil naději, že by v neděli mohli oslavovat jako vítěze krajana.

Johnson, jenž v roce 2002 získal v Sydney svůj jediný turnajový titul na European Tour, zahrál v pátek šest birdie, což byl nejlepší výkon dne. A měl důvod si postěžovat na pořadatele: "Přijel jsem sem před několika týdny a oni mi nedovolili trénovat z mistrovských odpališť. To mě fakt rozčílilo."

Nic takového nemusel překonávat Čche. "Se svým švihem jsem spokojen, ale greeny jsou tady příliš vlnité. Na tom budu muset popracovat," zůstal Korejec věren své kritické povaze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze