Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kraj se pošťuchoval s Velozem

29 2003
Ústí nad Labem - Žádným trestem nejspíš neskončí páteční konflikt boxerů Rudolfa Kraje a Miguela Veloza v ústeckém ringu při utkání extraligy. "Vedoucí mužstev nepodali protest, rozhodčí nikomu nesebrali registrační průkazy," prozradil ústecký manažer Svatopluk Žáček. Co se stalo?

Vítězem očekávaného boje váhy do 81 kg vyhlásili rozhodčí Kraje, ústeckého bijce a stříbrného olympionika. Když kubánský "tanečník" Velozo ve službách Děčína procházel už bez rukavic kolem svého přemožitele, vrazil do něj ramenem a dal mu facku.

Oba se okamžitě skrčili do bojových pozic. "Plácnul mě přes obličej, to si přece nenechám líbit. Jednou jsem ho trefil zvedákem, pak nás rozdělili," líčil Kraj melu, která se strhla mezi provazy.

Velozo se brání nařčení, že porážku psychicky neunesl, a proto vypěnil. "Řekl jsem Krajovi, že jsem stejně vyhrál já a on mi začal sprostě nadávat. Tohle jsem nesnesl," vysvětlil děčínský boxer, co ho rozlítilo. "Porážka pro mě nic není, vždyť je to člověk, co má úspěchy."

Když se pýřil, že vyhrál, Kraj kubánskému borci podle svých slov odvětil: "Dostal jsi do huby, viď."

Žáček chápe potyčku v ringu, neomlouvá však Velozův výstup cestou do šaten. "I v hokeji se hráči porvou. Že Velozo z nervů a vypětí vybouchnul, to se stává. Jenže si měl odpustit zbytečné divadlo v šatnách, to komediantství. Hulákal, nadával, choval se jako pouliční rváč," stěžoval si.

Velozo, fanoušky milovaný, se teď kaje: "Stoprocentně toho lituju, není to hezké sportovní chování."

Mezi oběma boxery panuje napětí už dlouho. Velozo dvakrát Rudy Mlátičku přemohl, jejich nedávný trénink skončil předčasně a v hádkách. "Když spáruje, šlape a rve se jak blázen. I proti klukovi, co má šedesát kilo," diví se Kraj, mělnický rodák. "Měl by se nad sebou zamyslet."

Oba o tom druhém s uznáním říkají: je to výborný boxer. Tím ale sympatie rivalů končí. "Před zápasem si byl moc jistý, že mě porazí. Říkal, že má narozeniny a že mu dám dárek. Já to přešel," vypráví Kraj. "Pro mě ten člověk neexistuje. Ignoroval jsem ho předtím a budu i dál."

Kubánec si rýpne: "Kraj je skvělý sportovec, ale jinak pěkný blb. Neumí se bavit jako normální člověk, to ví celá republika i z televize."

Žáčka mrzí, že incident zastínil zápas, který označil za perfektní. Velozo řekl, že někteří lidé si myslí, že vítězem měl být on. Žáček namítá: "Pozorně jsem duel sledoval. Tvrdím, že Kraj vyhrál tři kola a Velozo jedno. Měl boxovat a ne jen tancovat."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze