Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když po házené tečou slzy. Brňanům uniklo finále o jediný gól

Jozef Hanták polyká zklamání po porážce Brna. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

23 2015
Každá další otázka ho ničila, jako kdyby do něj někdo znovu zabodával dýku. „Dva roky zpátky, když jsem sem přišel, říkal jsem si, že chci hrát s týmem finále,“ hlesl brněnský házenkář Jozef Hanták. „Byli jsme blízko, ale nezvládli jsme to,“ dodal a po tvářích urostlého chlapíka tekly slzy.

Taková byla emotivní dohra dech beroucího duelu, ve kterém se Brňanům sny o finále rozplynuly v poslední vteřině! (Pravda, možná sekund zbývalo více, ale hektický závěr hlídali časoměřiči pouze se stopkami v rukou).

Brňané v rozhodujícím pátém semifinále padli s Lovosicemi 22:23.

Stará hala ve Vodově ulici se proměnila v jednu velkou házenkářskou tryznu. „Družstvo si takový konec nezasloužilo,“ řekl brněnský trenér Andrej Titkov. Jeho svěřenci ztratili skvěle rozehranou sérii, v níž vedli 2:0.

Ačkoli se ve středu skóre rozhodující bitvy přelévalo, byla parta z Králova Pole nejblíže extraligovým bojům o titul. 11 vteřin před koncem si v power-play domácí vynutili sedmimetrový hod, který zužitkoval Radek Mráz. Srovnal na 22:22.

Lovosice si však vzaly time-out a z poslední akce odmítl rozstřel šťastnou ranou hostující Pavel Chroustovský. „Nevím, jak to vyjádřit, nechci nikoho urazit. Hráči ale neposlouchají pokyny, musím asi psát vše velkými písmeny,“ zuřil trenér Titkov. „Je to samozřejmě moje chyba, zvolil jsem špatnou sestavu.“ A bylo to osudové zmýlení.

Brňané poprvé v sezoně prohráli před vlastními fanoušky, jejich neporazitelnost čítala uctivých 14 utkání. Lovosice však tvrz Králova Pole dobyli v pravý okamžik.

„Kruté. Jednou prohrajete a stojí vás to finále,“ přemítal Hanták, jenž těžce hryzal velkolepý semifinálový obrat Severočechů. „Zažil jsem toho hodně, ale takhle vyrovnanou sérii jsem ještě nehrál,“ přemítala 27letá brněnská opora, jenž byla jedním z obránců, kteří neodvrátili klíčový atak. „Nevím, co se stalo. Hráč ale nemůže střílet,“ soukal ze sebe krátké věty. „I za cenu červené měl ležet na jedenácti metrech.“

Brněnský pokořitel tak ve finále vyzve Plzeň. Královo Pole si musí na historický finálový milník počkat. „Neměli jsme k tomu daleko,“ uznal brněnský brankář Jiří Bavlnka. „Strašně to mrzí, už se nám to nemusí nikdy povést.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze