Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kozák a Rotrekl spolu kvůli pomluvám končí

16 2006
Ostrava - Už se bavili o olympijských hrách v roce 2012 v Londýně. Jenže, než spolu začali pořádně hrát, rozešli se. Plážoví volejbalisté Roman Kozák z Ostravy a Pavel Rotrekl z Brna společně letos odehráli pouhé dva turnaje. Na Českém poháru Swatch Cupu v Pňově byli pátí a v Opavě čtvrtí. "Do dvou let bychom mohli patřit k reprezentantům," doufal Pavel Rotrekl.

A díval se ještě dále. Lákala ho, a stále na ni pomýšlí, olympiáda v Londýně 2012.

Nyní je vše jinak. Roman Kozák a Pavel Rotrekl už spolu nehrají.

Proč? Každý má svou verzi.

"Roman nebyl ochotný se přestěhovat do Brna, říkal, že má v Ostravě rodinu a přítelkyni," zdůvodňoval rozchod Rotrekl.

Kozák ale namítl, že o žádných vazbách na rodinu se nebavili. "Doslechl jsem se na sebe různé pomluvy, že nechci trénovat, že se nechci zlepšovat. To se mi nelíbí," podotkl Roman Kozák. "Nikdo mi ani neřekl, že spolu končíme."

Rotrekl se během roku podruhé rozešel se spoluhráčem. Přitom před tím šest let hrál s Pavlem Kolářem, s nímž byl i v juniorské reprezentaci. "Ti dva se neshodli hlavně mimo hřiště, což je u tohoto sportu kolikrát důležitější než soulad na hřišti," uvedl reprezentační trenér Milan Džavoronok. "Pavel Rotrekl moc mluví, ale nejprve musí něco dokázat."

Dalším z důvodů, proč se nadějná dvojice Pavlů rozešla, byla Rotreklova výbušnost. "Opravdu jsem impulzivní, ale doufám, že to Roman se mnou vydrží," říkal Pavel Rotrekl poté, co se dal dohromady s Kozákem. "No, výbušný je dost, ale zatím to přežívám," usmíval se Roman Kozák ještě na turnaji v Opavě.

Po něm se chystali objet osm turnajů Světové série. "Vyzkoušíme si kvalifikace, aby se Roman oťukal," mínil Rotrekl. "A jestli všechno klapne, oba se vykašleme na šestky."

V tom však byl Roman Kozák opatrnější. "Ještě není nic rozhodnuto," upozorňoval. "Uvidím podle toho, jak to se mnou bude v ostravském DHL, kde hraji šestky."

Jenže do světa už nevyrazili. Rotrekl se nyní dává dohromady s Robertem Kufou, s nímž má nastoupit o víkendu na dalším turnaji Českého poháru v Praze na Pankráci. A Roman Kozák hodlá hrát beach jen pro radost. Už se připravuje na další sezonu v mistrovském celku DHL Ostrava.

POSLEDNÍ ZÁPAS. Roman Kozák (vlevo) a Pavel Rotrekl spolu naposledy hráli o třetí místo v Opavě. Pak se rozešli.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze