Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koudelka skákal v mrazu a už myslí na mistrovství světa ve Falunu

Roman Koudelka během závodu Světového poháru ve Willingenu. | foto: AP

1 2015
Znovu na bedně. Týden po triumfu v Sapporu se Roman Koudelka opět vyhoupl na stupně pro nejlepší skokany na lyžích. Po pátečním šestém místě obsadil v neděli rovněž v německém Willingenu třetí příčku a stejné umístění mu patří i v celkovém pořadí Světového poháru. „Jsem naprosto spokojený,“ hlásil 25letý skokan.

Po prvním kole mu patřilo sedmé místo za skok dlouhý 146 metrů, ale na třetí příčku mu scházelo jen 4,3 bodu. „Byl to dobrý skok. Taky proto, že teplota vzduchu byla minus čtrnáct,“ glosoval svůj výkon Koudelka, jenž ve druhém kole přistál na značce 139 metrů.

„Druhý skok byl v daných podmínkách super, takový mi letos ještě nevyšel. S bednou jsem ale moc nepočítal. Navíc mi dost nešly nohy, po cestě z Japonska mi chyběl odpočinek,“ přiznal.

Fotogalerie

Právě cestu do Japonska a zpátky zmínil nejednou. „Testy na desce mi po návratu nevycházely, byl jsem dost unavený, takže jsem trénovali jen ve středu a jinak bylo volno. Jsem ale moc rád, že skoky jsou mnohem lepší než před dvěma týdny. A nohy, které mi dneska moc nešly, se se zase dají do pořádku,“ zdůraznil.

V sezoně má Koudelka čtyři prvenství v závodech Světového poháru, nejvíc ze všech, a jeho sbírku dokreslují jedno druhé a dvě třetí místa.

„Před sezonou jsem si říkal, že tisíc bodů by bylo super. Teď už jich mám 916 a pořád to není dost, cítím, že přidám další. Jakýkoli bod nad tisícovku bude výborný,“ přemítal. „Hlavní je ale Falun,“ zmínil dějiště letošního světového šampionátu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze