Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kupoval dárky, odreagoval se. A pak zářil. Fantastické, řekl Koudelka

Romanu Koudelkovi vyšel závod SP v Engelbergu. Skončil na druhém místě, prvenství mu uniklo jen těsně. | foto: AP

20 2014
Naposledy nastoupil k soutěžnímu skoku před dvěma týdny - a byl z toho triumf. Místo závodů v Rusku si dal pauzu, v Engelbergu se však Roman Koudelka vrátil znovu ve vynikající formě. Dvakrát překonal hranici 130 metrů a skončil druhý. „Skoky nebyly optimální, ale výsledek je fantastický,“ těšilo 25letého skokana na lyžích.

S čím jste byl nespokojený u skoků?
Měl jsem zpožděné odrazy, utíkalo mi to, takže výsledek pro mě byl překvapení, docela mě to uklidnilo. Výsledek je O.K., skoky měly velké rezervy.

Jak jste vyplnil týdenní pauzu od závodů?
Byly tam ostré tréninky, od Richiho (trenér Richard Schallert - pozn. red.) jsem takové nikdy nedostal. Bolely mě nohy, docela jsem dostával do těla, ale teď jsem se cítil dobře. Psychicky jsem si odpočinul. Chtěli jsme tady zkusit nové věci - nové lyže, kombinézu...

Koudelka byl znovu na pódiu

Zpravodajství ze závodu v Engelbergu

V pátek s novými lyžemi to ale tak dobře nelétalo, tak jste si v sobotu vzal ty původní...
Ještě možná zítra ty lyže zkusím. Mám dobrý pocit, nejsou rozjeté, jsou pomalejší na nájezdu. Vezmu je do zkušebního kola, pak se uvidí. Na lety si je brát budu, jsou z hrany pomalejší, nepřijdou rychle k tělu, neztratím rychlost.

A kombinéza?
Standardní nová. Měl jsem od Michala Doležala (bývalý olympionik, který se stal v týmu mimo jiné krejčím - pozn. red.) jednu ve zkušebním kole, byla také dobrá, takže mám na výběr. Je to o pocitu, rozhoduju se podle toho, jak se vyspím...

Věřil jste si díky letošní formě natolik, že ani páteční slabší skoky vás nerozhodily?
Byl jsem v pohodě. Zkoušel jsem ty nové věci, navíc do kvalifikace jsem měl blbej vítr. Pořád jsem tady měl o tři metry zpoždění na odrazu, dneska jen o metr. Nechávalo mě to chladným, věděl jsem, že do desítky budu.

Fotogalerie

Dokázal jste při pauze nemyslet na skoky, jak jste si předsevzal?
Myslím, že docela jo. Kupoval jsem vánoční dárky, to je velké plus. Z ruských závodů jsem viděl jen pár skoků v televizi. Odreagoval jsem se, chodil jsem se psem, věnoval jsem se přítelkyni, bylo to ku prospěchu. A těšil jsem se na skoky, byl jsem plný energie.

Hodily se v závodě načerpané síly?
Hodily, ale mělo by se to projevit hlavně na Turné čtyř můstků. To bude náročné.

Kvůli vynechaným závodům v Rusku jste přišel o žlutý dres pro vedoucího závodníka Světového poháru. Cítil jste bez něj menší tlak?
Bylo mi to jedno. Měl bych ho rád, ale je svazující ho mít na sobě. V Kuusamu se mi to nepovedlo, necítil jsem se ideálně. Ale příležitost ještě bude, abych se v něm cítil příjemně do konce sezony. Teď sním o tom, abych uspěl na Turné.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze