Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kouč mistrů Svoboda: Nemám rád, když se dopředu mluví o titulu

Jan Svoboda, trenér Českých Budějovic | foto: Marek PodhoraMAFRA

28 2014
Zanedlouho sedmačtyřicetiletý trenér volejbalového Jihostroje Jan Svoboda po sobotní finálové výhře nad Libercem oslavuje svůj druhý titul u jihočeského celku. Kouč, který má celkem pět mistrovských medailí, působí v Jihostroji od roku 2011. Ale jak sám hned po utkání přiznal, ta poslední a pro České Budějovice osmá trofej je pro něj ve sportovním životě to nejlepší.

Věřil jste, že si titul pro sebe uhrajete už v sobotu v Liberci?
Hrozně jsem si to přál. Myslím si, že tento volejbal byl asi ze všech finálových zápasů nejhezčí a nejvyrovanější a opravdu mohl vyhrát kdokoliv. Takže já to hodnotím jako extrémně vydřené vítězství.

Nebylo vám přeci jen trochu líto, že jste si titul nevyhráli už ve čtvrtém setu, kde jste měli dobře našlápnuto a bylo by všechno bez nervů?
Je. Ale právě pak nastala ta situace, kdy Liberec zahrál moc dobře a Hadrava se na začátku a na konci setu trefil do servisu, dobře odútočil a podobně.

Fotogalerie

Budete se mnou souhlasit, když řeknu, že se s Jihostrojem na začátku sezony jako s celkovým vítězem moc nepočítalo?
Určitě! Po loňské sezoně jsme byli hodně zatracovaní, a jsem tedy jenom rád, že jsme ukázali poctivou prací, že volejbal hrát umíme. Mně se ale nelíbí jedna věc...

Povídejte.
Nemám rád, když už se dopředu mluví o titulu a o tom, kdo by ho měl vyhrát a podobně. Každý říká, že z tradice se v Budějovicích vyhrávají tituly, ale tak to prostě není. Řekněte mi, kdo třeba vyhraje celou ligu příští rok? Kdo to řekne, tak je blázen.

Jak byste zhodnotil letošní ročník?
Pro nás výborný konec sezony. Dali jsme si za cíl finále a přebudovávat družstvo. Ukazuje se, že jsme vsadili na správnou kartu, a dnešní titul to všechno jen krásně završuje.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze