Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč pardubických florbalistů končí: Je třeba, aby přišel někdo nový

Miroslav Janovský na střídačce české reprezentace | foto: ČFbU

3 2014
V poslední době tak trochu kumuloval funkce jako politici. Miroslav Janovský vedl zároveň extraligový A-tým florbalistů Sokola Pardubice i reprezentační výběry juniorek a žen, vedle toho navíc působí i ve vedení pardubického klubu.

Od příští sezony bude mít kouč-workoholik o jednu starost míň. Trenérskou pozici v Sokole totiž opouští a oddíl za něj hledá náhradu.

"Byl jsem o tom rozhodnutý už ve chvíli, kdy jsem bral dospělou reprezentaci žen," řekl Janovský, který na pardubické lavičce působil s výjimkou dvouleté pauzy nepřetržitě od vzniku klubu v roce 1996.

"Je obrovská anomálie, aby trenér zůstával u týmu takhle dlouho. Myslím, že je potřeba, aby přišel někdo nový a pokusil se dostat z týmu třeba něco víc, než se podařilo mně," uvedl Janovský.

Ohledně svého nástupce zatím nechtěl být příliš konkrétní. "Máme poměrně jasnou představu o tom, kdo by měl Pardubice trénovat. Je to jejich bývalý hráč, který by se sem měl vrátit. V současné době ladíme určité věci ohledně bydlení a jeho kompetencí v klubu," prozradil Janovský s poznámkou, že by měl nový trenér svojí pozicí zastřešovat i práci u mládežnických celků.

Zatímco Janovský v klubu tedy zůstane pouze v roli funkcionáře, o svou největší hvězdu na hřišti, kanonýra Martina Zozuláka, by Sokol přijít neměl. A vyloučené není ani to, že si kariéru protáhne kapitán týmu, zkušený obránce Karel Brychta. "Snad ho uvidíme na palubovce i další rok," přál si nyní již bývalý pardubický kouč Janovský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze