Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hranice neposílily. Soutěž bude ještě těžká, tuší kouč Hrabal

Libor Hrabal, trenér hranických házenkářů | foto: Petr Janeček, MAFRA

7 2015
Na sedm týdnů se zastavila extraliga házenkářů, zimní spánek je však u konce a platí to i pro hranický Cement, který zítra přivítá v derby Litovel (10.30). Zatím má k loňské stříbrné formě hodně daleko, nic však není ztraceno. Letos se nejvyšší soutěž vrátila k play-off, šanci na medaili tak bude mít každý z týmů první osmičky.

O tu však budou muset Cementáři tvrdě bojovat, ve vyrovnané tabulce jim patří sedmá příčka. „Soutěž bude ještě hodně těžká,“ tuší trenér Libor Hrabal, jenž Hranice dovedl k ligovému stříbru loni i v roce 2013.

Kromě dlouhodobě zraněného Martina Stržínka jste v závěru podzimu přišli i o další spojku, Viktora Hastíka. Stihl se během pauzy uzdravit?
Viktor měl problémy s ramenem odhodové ruky. Byl na lehké operaci a mysleli jsme, že už bude do víkendového poháru s Brnem v pořádku, ale není. Navíc ještě onemocněl chřipkou. Doufám ale, že bude na mistrovské utkání s Litovlí připravený.

Nechtěli jste tým před jarní částí posílit?
Měli jsme někoho v hledáčku, ale nepodařilo se nám to. Pokud se probojujeme do play-off, tak se třeba uzdraví Martin Stržínek. Tuto sezonu dohrajeme v současném složení.

Kdo bude ze střední spojky řídit hru?
V poháru proti Brnu na ní začínal Jakub Kobliha, ale byl trochu nervózní, ještě nemá odehráno, kolik by potřeboval. Pak jsme tam posunuli Zdeňka Čadru. V týdnu jsme zkoušeli seběhy pivotů od Jardy Zemánka, s Radimem Brožem jsme hráli přes dva pivoty a byli jsme úspěšní. Rozstřílel se Rachač, takže naše hra byla variabilní. Pokud to tak půjde i proti Litovli, bude to na jedničku.

Litovel je předposlední, takže příjemný soupeř na rozehrání?
Je to tým ze spodku tabulky, ale nepodceňuju nikoho. Může přijít den, kdy se jim bude všechno dařit, a prohrajeme. Musíme se na ně dobře připravit, nepodcenit je, protože mají dobrou palebnou sílu ze spojek. Nebude to jednoduchý zápas, a pokud nebude hrát Viktor Hastík ani Pepa Kučerka, který měl zápal plic, tak to bude složitější. Doufám, že se dobře připravíme, zabojujeme a body zůstanou doma.

Vaším cílem je dostat se do osmičky. O ni ale zatím hraje devět vyrovnaných týmů.
Rádi bychom pod sebou udrželi týmy, které tam teď jsou, tedy Karvinou a Jičín. Soutěž ještě bude těžká, základ budou domácí zápasy, ve kterých musíme být stoprocentní. Pokud se nám podaří body přivézt i z venku, bude to dobré.

Generálkou pro vás bylo čtvrtfinále poháru. Čekal jste, že čtvrté Brno tak vysoko porazíte (33:26)?
Kdepak. Byli jsme v okleštěné sestavě, ale kluci se hodně semkli a bojovali. Brno nás také asi lehce podcenilo. Jsme v semifinále poháru, což nás ohromně těší. Kluci zaslouží poděkování a klobouk dolů za bojovnost.

Přes kterého ze soupeřů by mohla být nejsnadnější cesta do finále?
Všichni ze zbylé trojice Zubří, Lovosice a Plzeň jsou momentálně v tabulce nad námi. Plzeň a Zubří ale řadím mezi velmi silné týmy, jako nejlepší soupeř tak zřejmě vychází Lovosice. O postup se ale popereme, ať nám los určí kohokoliv.Najdete na iDNES.czmobilní verze