Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Košické železárny prodávají Spartu

30 1998
B r a t i s l a v a (Od našeho zpravodaje) - Mamutí slovenský podnik, Východoslovenské železárny Košice, hodlají v blízké době prodat fotbalový klub Sparta Praha, který před časem koupili od kontroverzního českého podnikatele Macha za zveřejněnou cenu jedné miliardy korun.
Tuto informaci včera potvrdil mluvčí železáren Jozef Marko.
"Další pdorobnosti zveřejníme poté, co bude podepsána kupně-prodejní smlouva s novým majitelem Sparty," řekl Marko.
Košické železárny se mohutně angažovaly v předvolební kampani na Slovensku a financovaly celou bombastickou kampaň poraženého Hnutí za demokratické Slovensko. Odhady nákladů na kampaň HZDS se pohybují mezi půl až jednou miliardou korun. Šéf Dozorčí rady železáren Alexander Rezeš byl šéfem centrálního volebního štábu HZDS. V barvách HZDS se na Slovensku předvedly i hvězdy typu Claudie Schifferové, Gérarda Dipardieua nebo Cladie Cardinálové. Jen jejich jednodenní honoráž za pobyt v blízkosti lídra HZDS Vladimíra Mečiara, se odhaduje na pět až sedm milionů korun.
Želkezárny ale mají i beztak vážné potíže. Ekonomický týdeník Trend včera v rozsáhlé analýze popsal katastrofální finanční situaci ve VSŽ Košice a ve slovenském tisku se objevily i informace, že železárny nemají peníze na mzdy pro své zaměstnance.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze