Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Půl vteřiny od výhry. Tak blízko jsem ještě nebyl, těšilo i žralo Kornfeila

Jakub Kornfeil | foto: www.jakubkornfeil.com

24 2014
Praly se v něm smíšené pocity. Věděl, že má být spokojený, protože vzhledem k okolnostem zajel maximum. Zároveň ale motocyklistu Jakuba Kornfeila žralo, že hned v prvním závodě sezony v Kataru neskončil na stupních vítězů. "Takže jsem spokojený, a zároveň ne," říkal šestý jezdec třídy Moto3.

Potkaly vás potíže?
Ano. Úkol zněl: dojet závod, nespadnout a získat co nejvíc bodů. Neměli jsme totiž motorku nachystanou na pódium, i tak jsem z ní dokázal na trati vytáhnout maximum. Proto tvrdím: Musíme být spokojení.

Už dvakrát jste skončil pátý, ale pokud si dobře pamatuji, tak jste nikdy nebyl půl vteřiny od vítězství.
To je pravda. Tak blízko jsem ještě nebyl.

Závod jste přitom začal dobře, že?
Do první zatáčky jsem najížděl třetí, měl jsem dobrý start. Ale v té druhé mě trošku vyšťouchnul týmový kolega (Isaac Viňales) a já jsem propadl asi o třetí místa zpět. Ztratil jsem kontakt s čelem, což byly hlavní komplikace závodu. Už jsem se nedokázal vrátit zpátky dopředu. Navíc motorka nám nejela tak, jak by měla. Na cílové rovince jsem se ani ve vzduchovém pytli nedokázal udržet za nejrychlejšími, musel jsem to stahovat na brzdách. Přes to všechno je tak malá ztráta na první místo dobrá.

Budete si to s Viňalesem vyříkávat? Protože těch vzájemných předjetí tam bylo dost a zdržovala vás.
Přitom to mělo být přesně naopak. Měli bychom si jako týmoví kolegové pomáhat, ale bohužel. Měl jasný úkol mě nezdržovat, jet za mnou, ale udělal to úplně obráceně. Nedá se nic dělat. Celý víkend jsem byl z týmu nejrychlejší, ale to pro mě není nejdůležitější. Podstata závodění je vyhrát.

Jako už tradičně se první patnáctka v třídě Moto3 rozdělila na dvě velké skupiny. Loni jste býval v té druhé, teď jste v té první. I to leccos o této sezoně naznačuje, že?
Ano. Už testy to ukázaly, tréninky v Kataru rovněž. Je jen velká škoda, že jsem se už teď nemohl zapojit do bojů o pódium. Trošku mě mrzí, že mechanici nedokázali nachystat motorku, tak jak měli. Ale nedá se nic dělat, omluvili se mi za to. Život jde dál, hlavní je, že jsme byli vpředu. Víme, že máme potenciál, že máme rychlost a že jde jenom o to, aby všechno klaplo a my co nejdřív stáli na bedně.

Za necelé tři týdny se jede v Americe. Jak strávíte čas?
Odjedu do Chorvatska trošku zrelaxovat a potrénovat. Ale už se těším na další boje, snad tým taky zapracuje a vyjde to, co si tolik přejeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze