Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kořínek bude závodit ve staronovém dresu

8 2003
Olomouc - Po roční pauze, kterou strávil v dresu Olpran Dominator teamu, se Radim Kořínek, nejlepší český biker ve světovém žebříčku UCI, vrací do týmu České spořitelny MTB. „Měl jsem roční smlouvu, která mi vypršela, a navíc jsem dostal lákavou nabídku, takže jsem dával dohromady pro a proti, a nakonec jsem se rozhodl pro návrat do České spořitelny,“ říká devětadvacetiletý odchovanec olomoucké cyklistiky.

Hlavním motivem přestupu byl nominační boj o olympiádu. „Olpran potřeboval podpořit svou značku zejména na českém trhu, takže by pro mě byly prestižnější domácí maratony. A tím, že jsem se dostal do nominace na olympiádu, by to bylo těžké skloubit.

V České spořitelně mám možnost startovat v zahraničí a kvalitně se připravit na vrchol příští sezony,“ míní Kořínek.

S Olpranem se rozešel po vzájemné dohodě. „Jestli tým bude dál fungovat, ale nevím. Podpisem smlouvy s Českou spořitelnou pro mě spolupráce skončila,“ tvrdí Kořínek.

„Ale jsem rád, že jsem zase o něco zkušenější, zejména co se týká věcí, které normálně závodníky zajímat nemusí. Já jsem si všechno zařizoval sám a teď se budu moci opět věnovat naplno závodění.

I když nějaké zkušenosti do staronového týmu můžu přinést.“ Kořínka těší, že se s olomouckým týmem rozloučil vítězstvím na Oderské mlýnici, posledním cyklomaratonem seriálu Kolo pro život. „Na startu bylo devět set lidí, což byl nejpočetněji obsazený závod, který jsem letos jel. A k tomu jsem porazil juniorského mistra světa i Evropy Kulhavého a také Jána Svoradu.“

V týmu České spořitelny strávil Kořínek sedm sezon. „Loni jsem odtud odcházel bez problémů. Prostě jsem jenom potřeboval změnu.“ Nyní je pro něj důležité, že je mezi bikery, kteří budou bojovat o dvě místa do Atén.

„Kdybych zůstal sám, bylo by to hodně těžké. Každý týden je závod a na každém na mě byl vyvíjený velký tlak, abych podla maximální výkon. A to není sranda. Když ale ve spořitelně závodí sedm lidí, tak se dá zodpovědnost rozmělnit na celý tým,“ srovnává Kořínek.

V týmu s ním bude Pavel Elsnic, který také bojuje o olympiádu. „Budeme mít podobný program a celý tým nám vyjde vstříc,“ plánuje.

„Teď už jen čekám, které závody budou nominační. Všechno je o to příznivější, že máme na devětadevadesát procent vyjetá dvě místa.“ O tomto víkendu bude Kořínek startovat na tradičním závodě extrémních štafet Bobr Cup v Litovli.

Týden nato pojedu závod v Aténách, jehož trať bude ze sedmdesáti procent stejná jako na olympiádě. „Bylo by škoda si ji nevyzkoušet.“ Na začátku příští sezony se opět může těšit na jarní závody v teple.

„Sám se na ně člověk těžko dostával a pro jiné týmy, které mě mohly vzít, jsem byl zase konkurent. Jarní závody v Řecku, Chorvatsku nebo Itálii jsou skvělou přípravou na sezonu,“ dodal Kořínek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze