Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korfbalisté přivezli bronz

25 2000
G e n t - V utkání o třetí místo porazila česká korfbalová reprezentace celek Portugalska 18:14 a z evropského šampionátu si tak odváží cenný bronz. Čeští korbalisté se umístili hned za jasnými favority mistrovství, celky Belgie a Nizozemí.

Vývoj zápasu s Portuglaci byl přitom dlouho pro český celek nepříznivý. Velmi aktivní hru se nedařilo podoporovat přesnou střelbou, zatímco soupeř se prezentoval vysokou produktivitou. Ve 20. minutě tak byl stav 4:1 pro portugalský tým. Pak ovšem začala být patrná výšková převaha českých hráček a sehranost chlapců, kteří hrají v lize za České Budějovice. Postupně se podařilo vyrovnat a na krátkou chvíli šli reprezentanti i do vedení. Poločas skončil smírně 6:6.

Druhá půle již jednoznačně patřila českému týmu. Od 8. minuty, kdy se prosadila Škrobová, nepustili hráči vedení ze svých rukou a neustále zvyšovali svůj náskok na soupeře. V závěru se podařilo díky taktickému výkonu udržet vedení a dovést utkání do vítězného konce. Česká republika tak vyhrála 18:14 a vybojovala bronzové medaile.

V průběhu celého šampionátu se český tým opíral zejména o výkonu Kracíka, Malačky, Škrobové a Prokůpkové. Umístění za suverénním Nizozemím a Belgií lze jednoznačně hodnotit jako velký úspěch českého korfbalu.

Sestava v zápase s Portugalskem: Krací, Fík, Krejčí, Malačka, Prokůpková, Škrobová, Brožová, Fousková, Faltýnková

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze