Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Korejec Jang se i s horečkou dostal do vedení v prestižní exhibici

Chevron Golf Challenge 2009 - Jang Jong-un, 2. kolo. | foto: AP

5 2009
Výkon ve druhém kole vynesl do čela exhibičního turnaje Chevron Golf Challenge jihokorejského hráče Jang Jong-un. Vítěz letošního PGA Championship, kde porazil Tigera Woodse, se v Thousand Oaks prosazuje průběžným skóre -9 a je o dvě rány lepší než trojice Kenny Perry, Padraig Harrington, Ian Poulter na druhém místě.

Držitel prvního titulu z podniku kategorie major dnes na hřišti Sherwood Country Club s parem 72 dokázal zapsat 65 úderů, tedy mínus sedm, stejně jako Perry. Za chladného, ale slunečného počasí předvedli golfisté vesměs lepší výkony než v zahajovacím kole a dokázali, že jsou hodni pozvání nejlepšího hráče světa Woodse, jenž z osobních důvodů účast odřekl.

I bez hostitele se diváci nenudili. Jang se blýskl mimořádným úderem na patnácté jamce, kde jeho čip z roughu u greenu skončil v jamce. To mu pomohlo, stejně jako několik dalších skvělých přihrávek, zatímco na jamkovišti si nepočínal nijak skvěle. "Můj putter mě dnes neposlouchal," ulevil si.

Sám odhadl, že tři nebo čtyři paty měl dát, ale ani jeden neskončil v jamce. "Chytá se mě chřipka a horečka," omluvil svůj výkon, "když jsme začali, ještě mě bolela hlava a v průběhu hry jsem si musel vzít nějaké léky."

Perry zahrál stejný výsledek jako on a dotáhl se na Poultera, jednoho z lídrů po prvním dnu. Totéž se podařilo Harringtonovi s dnešními čtyřmi ranami pod par. Naopak na dělené páté místo klesl Zach Johnson, jenž byl po čtvrtku ve společném vedení, a s ním mají v polovině charitativního turnaje osmnácti špičkových profesionálů bilanci -6 ještě Sean O´Hair a Lee Westwood.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze