Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korda skončil na challengeru i ve čtyřhře

8 2000
P r ů h o n i c e - Pokus o tenisový návrat Petra Kordy defintivně skončil. Po porážce v prvním kole dvouhry, vypadl bývalý druhý hráč světa na challengeru v Průhonicicíh i ve čtyřhře, kde ve druhém kole podlehl s Cyrilem Sukem pákistánsko-dánské dvojici Alsam Qureshi, Kristian Pless 4:6 a 6:7. "Oficiálně jsem skončil ve Wimbledonu v roce 1999 a tohle byla jen nadstavba, abych kariéru završil doma," vysvětlil Korda.

"Všechno skončilo, a to se musí akceptovat," odrážel dvaatřicetiletý levoruký hráč pobídky kamarádů a přátel, aby v tenisové éře pokračoval. "I táta říkal, abych ještě hrál, ale je konec," řekl Korda, který byl rozladěn výkony rozhodčích. "Hrál jsem naposledy, a proto jsem to bral emocionálně," posteskl si a těšil se na golf. "Tam rozhodčí výsledek ovlivní," rýpl si.

Korda se chystá se na seniorské turnaje a má nabídku hrát i veteránský Davisův pohár v Uruguayi. "Oslovili mě s Karlem Nováčkem, prý budou hrát i Leconte a Noah," řekl Korda a bylo znát, že z něj touha po tenisových bitvách ještě úplně nevyprchala.

Do čtvrtfinále dvouhry v Průhonicích postoupili ve čtvrtek tři Češi František Čermák, Jan Hernych i Ota Fukárek. Největším překvapením byla výhra Hernycha, jenž čtvrtému nasazenému Denisu van Scheppingenovi dokonce nadělil ve druhém setu 'kanára'

Výsledky - 2. kolo: Hernych (ČR) - Van Scheppingen (4-Niz.) 7:5, 6:0, Čermák (6-ČR) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:2, Fukárek (ČR) - Svarc (8-SR) 6:2, 6:2, Karlovič (Chorv.) - Trajkov (Bul.) 3:6, 7:5, 6:2.

Čtyřhra - 2. kolo: Qureshi, Pless (Pák./Dán.) - Korda, Suk (ČR) 6:4, 7:6 (7:3).

Páteční program:
Dvorec č. 1
(začátek 11:00): Vacek - Luxa (oba ČR), Čermák - Hernych, Karlovič - Fukárek.

Kurt č. 2 (12:30): Heuberger (Švýc.) - Ščukin (Rus.).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze