Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korda doufá v mistrovství světa. Tři měsíce posiloval a věří si

Jiří Korda v tréninku na sezonu 2010 | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

7 2010
Má na svém kontě jeden hodně silný moment kariéry. Na nejdůležitějším turnaji roku porazil Jiří Korda všechny profesionály. Na Moravia Silesia Open v Čeladné dal loni v létě ambiciózní golfista o sobě vědět. V rozhovoru pro MF Dnes potvrdil, jak cílevědomě se připravuje na novou sezonu.

V té loňské byl ostravský hráč podle žebříčku České golfové federace nejlepším domácím amatérem.

V ostravské Golf Aréně se připravuje už od listopadu. "Jsem tu čtyři až šest hodin týdně," potvrdil svou snahu zůstat na špici. "Sice je to v hale těžší v tom, že člověk nevidí délku a směr letu míčku, ale zato se tu dají trénovat jiné věci. Pracuju hlavně na technice a trénuju krátkou hru na greenu."

Ovšem Korda trénuje přes zimu nejen s holí. "Do přípravy letos zavádím i nový prvek, kterým je fyzická příprava. Tu si hra v dospělých kategoriích vyžaduje," přiblížil osmnáctiletý hráč. Fyzické přípravě v posilovně věnoval tři zimní měsíce. "Uvidíme, jak to bude vypadat v plné sezoně na hřištích."

Důležité jsou i zkušenosti a v neposlední řadě také pohoda a umění zbavit se tlaku při útoku na jamku. "S tím jsem v loňské sezoně dost urputně bojoval."

Jiří Korda v tréninku na sezonu 2010

Pro letošek si Korda dal dva hlavní cíle: "Jednak bych chtěl stejně jako v minulé sezoně dostat divokou kartu na turnaj série European PGA v Čeladné, jednak bych rád jel na mistrovství světa družstev, které bude v Argentině."

Čeladnou bere jako jednu velkou zkušenost. "Viděl jsem zblízka, jak se chovají profíci, viděl jsem jejich hru. Už když jsem přišel, spadla mi čelist," vylíčil setkání se světem, kam míří sny všech talentovaných hráčů.

Účast na amatérském mistrovství světa se v kariérách úspěšných hráčů obvykle připomíná jako dílčí úspěch. "Sice jsem v jakémsi reprezentačním okruhu, ale na ten šampionát pojedou pouze tři vybraní hráči. Snad se do tohoto výběru dostanu," doufá ostravský hráč.

Doma bude hrát Jiří Korda extraligu za Beskydský golfový klub Ropice a chystá se také na turnaje do zahraničí. Měl by se vypravit na přibližně pětadvacet turnajů ve Španělsku, Turecku i Rakousku.Témata: Amatéři, Čeladná
Najdete na iDNES.czmobilní verze