Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Korbel nemohl hrát kvůli neregulérní pálce, stolní tenisté na SP vypadli

Petr Korbel | foto: AP

23 2009
Stolní tenisté vypadli na Světovém poháru v Linci ve čtvrtfinále po prohře s Německem 2:3. Čeští reprezentanti dnes ztratili v utkání s úřadujícími mistry Evropy dva body po diskvalifikaci týmové jedničky Petra Korbela kvůli neregulérní pálce.

Dva české body získal Dmitrij Prokopcov, který porazil ve dvouhrách Christiana Süsse i Patricka Bauma shodně 3:1 na sety. Jenomže Korbel prohrál kontumačně s Dimitrijem Ovtcharovem a tým trenéra Tomáše Demka ztratil bod i ve čtyřhře, k níž měl Korbel nastoupit s Lubomírem Jančaříkem.

"Bylo to (diskvalifikace) podle jakési podivné regule ITTF, o které nikdo z nás nevěděl," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér Demek. Korbel byl na turnaji vylosován na kontrolu rakety již podruhé. "Když k ní přišel, tak se ptal rozhodčích, zda v případě, že mu původní raketa kontrolou neprojde,
bude moci pokračovat s náhradní. Byl ujištěn, že ano. Před zápasem však zasáhl hlavní rozhodčí a Korbela diskvalifikoval, protože prý jeho raketa podruhé na turnaji neprošla kontrolou. Už to nemá se sportem nic společného," dodal kouč.

V rozhodujícím singlu nastoupil za stavu 2:2 Jančařík, ale na Ovtcharova nestačil a s budoucí hvězdou prohrál hladce 0:3.

Korbel měl s pálkou problémy již v barážovém duelu s Brazílií, kterou čeští hráči zdolali hladce 3:0. Potah na jeho raketě neprošel kontrolou lepení už před duelem s Gustavem Tsuboiem. Dopoledne nakonec mohl Korbel nastoupit a vyhrál 3:1 díky tomu, že mu půjčil pálku Prokopcov.

Po utkání si ale rozhodčí vyžádali ke kontrole i raketu české dvojky Prokopcova. Jeho pálka vyhovovala. "Já jsem potahy lepil už v pondělí, tedy o hodně dřív než Petr. Neměl jsem obavy, že bych měl mít s pálkou problémy," řekl Prokopcov.

výsledky


Baráž o čtvrtfinále:

ČR - Brazílie 3:0
Prokopcov - Macumoto 3:0 (4, 9, 8)
Korbel - Tsuboi 3:1 (11, -6, 5, 8)
Konečný, Prokopcov - Macumoto, Hojama 3:1 (9, -8, 9, 5)

Čtvrtfinále:
Německo - ČR 3:2
Süss - Prokopcov 1:3 (10, -7, -9, -6)
Ovtcharov - Korbel bez boje pro Ovtcharova
Baum, Süss - Jančařík, Korbel bez boje pro pár Baum, Süss
Baum - Prokopcov 1:3 (-9, 9, -6, -11)
Ovtcharov - Jančařík 3:0 (10, 9, 11)

Korea - Rakousko 3:0
Čína - Rumunsko 3:0
Hongkong - Japonsko 3:2

Autor:






Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze