Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat do Kopřivnice nejlépe vyšel Černému. Jsem nadšený, říkal

35. Rocksteel Valašská rallye, ilustrační foto | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

18 2016
Návrat soutěžního sportu na zkušební polygon Tatry v Kopřivnici, kam zavítala 35. Rocksteel Valašská rally, nejlépe zvládl Jan Černý. První podnik sezony vyhrál suverénním způsobem.

„Z výsledku jsem nadšený, závod vyšel podle našich představ,“ rozplýval se v cíli Černý, kterého ve Škodě Fabii S2000 navigoval Petr Černohorský. Vůz chystal Roman Kresta, jenž na Valašce poprvé triumfoval jako šéf týmu. Předtím uspěl čtyřikrát za volantem.

Černý šel do vedení hned po prvním testu, který vyhrál o necelých šest vteřin, a vedení neustále zvyšoval. Pouze v závěrečné osmé zkoušce nebyl nejrychlejší, což jej ovšem nemohlo ohrozit. Druhého Romana Odložilíka pokořil na 71 ostrých kilometrech o více než půl minuty.

„Honza jel rychle, nás bohužel trápila technika,“ posteskl si Odložilík, pilotující Ford Fiesta R5.

Pro vítěze představoval jednodenní závod vítaný test před Rally Šumava, která už za dva týdny otevře domácí šampionát.

„Získal jsem potřebnou jistotu v autě,“ liboval si Černý. „Mechanici odvedli při přípravě dobrou práci, auto fungovalo skvěle.“

Stejně jako o vítězi nebylo pochybo o stříbru. S přehledem jej udržel Odložilík. Bronzový Martin Vlček ve Škodě Fabii WRC s ním držel krok, ovšem většímu dramatu zabránila dvacetivteřinová penalizace. Dostal ji při prvním průjezdu kopřivnickým polygonem.

„Všude jinde je to v pořádku, ale na této vložce mezi kužely a v samých zatáčkách se toto auto řídí těžce,“ posteskl si Vlček.

Nejlepší trojice a další piloti v silných strojích bojovali především o dílčí výsledky, protože do celoročního hodnocení mohli bodovat pouze jezdci ve vozech s jednou poháněnou nápravou. V hodnocení tzv. Rallysprint série zvítězil zlínský Egon Smékal, jenž stejně jako Černý triumfoval stylem start–cíl. Celkově dojel na více než slušném devátém místě.

„Mám ze závodu dobrý pocit,“ usmíval se Smékal, kterého v Citroënu DS3 R3T doplňovala nová navigátorka Petra Němcová.Najdete na iDNES.czmobilní verze