Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopecký pojede i se zlomeným nosem

4 2003
Praha - Vyhrál rallye v Příbrami a Třebíči a teď se chystá na podnik mistrovství světa. Jan Kopecký jede na Britskou rallye hlavně získávat zkušenosti, ale chce vylepšit i umístění ze svých předchozích představení v seriálu. "V přípravě nám hodně pomohl tovární tým Škoda Motorsport a pro základní nastavení jsme využili parametry Toniho Gardemeistera," pochvaluje si jezdcův otec a vedoucí týmu Josef Kopecký.

Pro jednadvacetiletého jezdce to bude letošní třetí start mezi světovou elitou, celkově čtvrtý.

Kopecký však měl před odletem do Cardiffu i nepříjemné starosti. Krátce před cestou si totiž nešťastnou náhodou zlomil nos a musel se podrobit operaci. Nicméně i tak si našel dost času na předstartovní poradu se zkušenými jezdci a navigátory, zatímco se spolujezdec Filip Schovánek jako obvykle věnoval logistice týmu a přípravě itineráře.

"Pochopitelně se zajímám o vše, co nás v Anglii může potkat. Hodně mi pomohli Ladislav Křeček, Emil Triner a Miloš Hůlka," ocenil rady svých současných soupeřů i předchůdců. Byl tak ujištěn o tom, co již tušil. Že jej čekají náročné podmínky. "Nouze nebude o zimu, déšť, bláto a také mlhy. I přes kluzký povrch jsou lesní erzety hodně rychlé a vyžadují maximální koncentraci. Britská rallye je pro své nevyzpytatelné podmínky jedinečná a nedá se přirovnat k žádné jiné soutěži," podotkl Jan Kopecký.

Jeho snahou bude vylepšit letošní výsledky v mistrovství světa. V Německu byl na asfaltovém klání devatenáctý, ve Finsku usedl do 'enkového' Mitsubishi a cílem projel jako dvaatřicátý.

"Čeká nás sice stejně jako ve Finsku šotolinový povrch, ale moc srovnávat se to nedá. V přípravě nám hodně pomohl tovární tým Škoda Motorsport a pro základní nastavení jsme využili parametry Toniho Gardemeistera z letošní Kyperské rallye," přiznal Josef Kopecký.

Jan Kopecký a Filip Schovánek letos startují se Škodou Octavia WRC.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze