Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopecký dal na Madeiře dárek navigátorovi. Stříbrnou medaili

Jan Kopecký | foto: Dalibor Glück, MAFRA

7 2010
Funchal (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Servisním areálem se nesla týmová hymna složená z několika filmových melodií i opojná vůně šampaňského. Tradičním způsobem oslavil tovární tým Škoda Motorsport dokonalý triumf na Rali Vinho Madeira, osmém dílu Intercontinental Rally Challenge.

Zabral všechny stupně vítězů. Mezi prvním Belgičanem Freddym Loixem a bronzovým Finem Juhem Hänninenem dojel druhý český pilot Jan Kopecký.

"Je vidět, že škodovka dělá dokonalou práci," pochvaloval si Kopecký, který zároveň dal pěkný dárek svému navigátorovi Petru Starému k dnešním Kristovým narozeninám.

Kopecký už popáté v sezoně vystoupil na pódium. V celkovém pořadí zůstal druhý, manko na týmového kolegu Hänninena stáhl na sedm bodů.

Jste s druhým místem spokojený?
Jasně, je to velice dobrý výsledek. Freddy tady startoval potřetí, zná to tu, což rozhodlo. Ale nechci snižovat jeho výkon, jel skvěle.

Loix vás doplnil v továrním týmu podruhé a podruhé vyhrál. Vypadá to, že vás dobře doplňuje.
Je posilou. Snažíme se udělat titul ve značkách a dvakrát nám pomohl. Předtím v Belgii byl doma, nyní tým využil jeho zkušenosti z Madeiry.

Na tomto ostrově jste startoval poprvé. Jak těžkou rallye za sebou máte?
Jednu z nejtěžších v sezoně. Silničky jsou klikaté a rychlé, bez zkušeností se těžko zrychluje.

Polovinu druhé etapy jste se přetahoval o druhé místo s Britem Meekem, kterého pak vyřadily technické problémy. Byl to tvrdý boj?
Myslel jsem, že bude pokračovat až do cíle, ale Kris měl problém s autem. Bohužel mu vytekl olej, který zůstal na cestě. Bylo to nebezpečné. My jsme to zvládli, ale Juho to sežral (Hänninen na oleji uklouzl a málem havaroval, přitom prorazil pneumatiku - pozn. aut.). Ale i když Kris vypadl, snažil jsem se jet pořád rychle. Držel jsem tempo pro případ, že bychom tu přijeli za rok znovu.

Při minulé soutěži na Azorských ostrovech jste přišel o vítězství tři kilometry před cílem. Vzpomněl jste si na tu havárii?
Vůbec, byla to úplně jiná situace. Tady se neprášilo, na Azorech jsem vypadl kvůli prachu.

Vaší příští soutěží bude zlínská barumka. Už se na ni těšíte?
Samozřejmě, pro nás je to vrchol sezony. Sejde se tam obrovská konkurence, bude to těžký závod. Ale samozřejmě se pokusíme obhájit loňské vítězství.Najdete na iDNES.czmobilní verze