Adam Číž (vlevo) z Kolína hledá spoluhráče, brání ho Eugene Lawrence z Nymburka. | foto: Geosan Kolín / Adam Hruška

Děčín pokazil závěr a nestačil na Svitavy ani potřetí. Nymburk kraluje

• 0
Nymburské basketbalisty dělí jediné vítězství od postupu do semifinále NBL. Úřadující šampioni deklasovali i ve třetím čtvrtfinálovém zápase Kolín, na hřišti soupeře tentokrát triumfovali 106:61. Jednoznačná je i další série, v níž Svitavy vedou na vicemistry z Děčína po domácí výhře 82:69 rovněž 3:0 na zápasy.

Děčín přitom ve Svitavách začal lépe a ještě v poločase vedl o šest bodů, do poslední čtvrtiny ale vstupovaly oba týmu za nerozhodného stavu 60:60. Pak však hosté předvedli dokonalý kolaps - v poslední části dali jen devět bodů a jsou zápas od vyřazení.

Domácí Pavel Slezák dominoval utkání střelecky s 20 body, Roman Marko připojil 13 bodů a k nim také 11 asistencí. Juniorský reprezentant Eduard Kotásek nastřílel 10 bodů za pouhých pět minut, při zakončení byl stoprocentní. Šimonu Ježkovi stačilo na pozici nejlepšího střelce Děčína pouhých 11 bodů.

Nymburk naopak předvedl další suverénní výkon a podruhé v sérii nastřílel soupeři přes 100 bodů.

Obhájci titulu se opět mohli spolehnout na střelbu z tříbodové vzdálenosti, díky níž nasbírali 45 bodů. Navíc dobře bránili a rozdělili minuty mezi všechny hráče.

Hlavním tahounem byl Jaromír Bohačík s 24 body. „Začali jsme dobře v obraně, což nám umožnilo létat rychle dopředu a skórovat jednoduché koše z rychlých protiútoků. V tom se cítíme dobře. Tím jsme získali to sebevědomí do dalších minut utkání,“ řekl.

Tomáš Vyoral mu sekundoval se 13 body a sedmi asistencemi, Martin Peterka stihl 10 bodů a devět doskoků.

„Nymburk je o více tříd lepší tým než my. Nemůžeme s nimi hrát takový hurá basket nahoru-dolů. Oni mají plno hráčů, mají větší rotaci, mohou střídat a my pak už prostě nezvládáme běhat,“ řekl kolínský Petr Dokoupil, autor 12 bodů. „Myslím, že můžu říci za všechny kluky, že nechceme z této série odcházet čtyřikrát o padesát a zítra pro to uděláme maximum,“ dodal.

Nejlepším kolínským hráčem byl Lee Skinner se 14 body a sedmi doskoky.

Kooperativa Národní basketbalová liga mužů

Čtvrtfinále play off - 3. zápasy

Kolín - Nymburk 61:106 (13:30, 20:48, 41:83)
Nejvíce bodů:
Skinner 14, Dokoupil 12, Číž a Vocetka po 8 - J. Bohačík 24, Vyoral 13, Hruban 11, M. Peterka a Davis po 10. Stav série: 0:3.

Svitavy - Děčín 82:69 (16:24, 38:44, 60:60)
Slezák 20, Marko 13, Jelínek a Kotásek po 10 - Ježek 11, Pomikálek 10, Krakovič a Feštr po 8. Stav série: 3:0.