Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým NetApp oznámil širší nominaci na Tour. Jsou v ní König i Bárta

Cyklista Leopold König | foto: Profimedia.cz

22 2014
Tým NetApp-Endura oznámil širší nominaci na Tour de France. Mezi čtrnácti jezdci, z nichž bude vybrána finální devítka, figurují také dva čeští cyklisté Leopold König a Jan Bárta. Konečnou nominaci oznámí německá druhodivizní stáj 23. června.

S výjimkou sprintera Sama Bennetta a dalšího Brita Scotta Thwaitese mají všichni nominovaní jezdci již zkušenosti z předchozích startů NetAppu na závodech Grand Tour – předloňském Giru nebo loňské Vueltě.

Ralph Denk, manažer této druhodivizní stáje, která obdržela na Tour jednu ze čtyř divokých karet, potvrdil, že kapitánem týmu je Leopold König.

Český cyklista, devátý muž z minulé Vuelty, letos laboroval s bolavým kolenem, proto dosud absolvoval jen dva etapové závody: Kolem Ománu a Kolem Trentina. Příští týden by měl závodit Kolem Bavorska a v červnu jej ještě čekají francouzské etapy Dauphiné.

"Leo je lídrem našeho týmu. Jeho kondice však určí, jak bude sestava na Tour vypadat," říká Denk. "Pokud bude ve špičkové formě, potom dostane plnou podporu celého týmu. Na druhou stranu, pokud si jeho příprava nadále vyžádá kompromisy kvůli jeho kolenu, upravíme naše taktické plány – a to bude mít vliv i na složení týmu."

Königa nahrazoval coby kapitán v posledních týdnech Portugalec Tiago Machado, který se umístil mezi nejlepšími šesti v konečném pořadí závodů Critérium International, Kolem Trentina a Kolem Kalifornie. Sprinterské triumfy pak přidal na menších závodech Sam Benett. Tým NetApp má zatím letos na kontě dvě vítězství a 11 dalších umístění mezi nejlepšími třemi.

"Na Tour chceme usilovat o první patnáctku celkové klasifikace a o etapové vítězství. To jsou realistické cíle," říká Denk.

Širší nominace NetAppu na Tour de France

Jan Bárta, Cesare Benedetti, Sam Bennett, Iker Camano, David de la Cruz, Zak Dempster, Bartosz Huzarski, Leopold König, Tiago Machado, José Mendes, Andreas Schillinger, Daniel Schorn, Scott Thwaites, Paul Voss.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze