Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečný se chystá na první rok v Telekomu

12 2003
Praha - Před českým cyklistou Tomášem Konečným stojí velká výzva. Po působení ve stáji eD'system-ZVVZ ho čeká premiéra v silném německém týmu Telekom. Přípravě na novou sezonu proto věnuje velkou pozornost a bere ji skutečně vážně.

Minimálně až do konce roku se bude připravovat doma. S týmem se zatím seznámil jen při čtyřdenním listopadovém setkání v Kolíně nad Rýnem.

"Bylo to pro mě něco velkolepého. Organizace na nejvyšší úrovni, jeden den fotografování, druhý den plavba na lodi po Rýnu s novináři, dále přebírání kol, zkoušení dresů a tak. Zpestřením byl hokejový zápas. Hráli i Australané a podobní hokejoví exoti. Já byl za hvězdu, ale nevím, zda mi to bude něco platné, jsme přece jenom cyklistická stáj," řekl Konečný.

První společné oficiální soustředění mají jezdci Telekomu od 10. do 25. ledna na Mallorce. "Někteří tam pojedou již o týden dříve s trenérem Thomasem Schediwiem. Ten mi také nabídl spolupráci a já ji rád přijal. Také asi pojedu za teplem již dříve," pokračoval Konečný.

Už zná také svůj předběžný závodní program. Prvním bojem o body do žebříčku UCI pro něj bude etapový závod Kolem Kataru začátkem února. Dále má v plánu závody Kolem Murcie, Kolem Katalánska, jednorázové podniky Kolem Kolína nad Rýnem a Veneendan-Veneendan.

"Čeká mě opět i Závod míru, Kolem Rakouska či Dolním Saskem. Může se to však změnit, sestava se bude vždy upřesňovat podle současné formy," upozornil Konečný, který již zkušenosti z prvodivizní stáje má, protože v letech 2001 a 2002 jezdil za Domo Farm Frites.

"Rád bych jel třeba i Vueltu, tamní profily etap mi sedí, ve Španělsku se mi jezdí dobře, ale spokojen bych byl i pokud bych se dostal na závod Kolem Švýcarska, který se mi také moc líbí," dodal Konečný.

V Telekomu se prý nemluví o ničem jiném než o tom, jak porazit na Tour de France Američana Lance Armstronga. Vedení stáje za tímto účelem opět angažovala vítěze z roku 1997 Jana Ullricha.

"Trojice Ullrich, Vinokurov, Zabel je pro Tour jistá, o zbývající šestici rozhodnou výkony. Samozřejmě bych mezi ní rád byl, ale prosadit se bude nesmírně těžké. Procento naděje jistě je vždycky, ale každá z hvězd má své oblíbené pomocníky," spatřuje těžkou pozici český jezdec.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze