Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Komrsková ukončí sezonu v Glasgowě

5 2000
Česká sportovní gymnastka Jana Komrsková má před sebou poslední vrchol letošní sezóny. Třicátá žena olympijského víceboje se o víkendu představí ve finále Světového poháru v Glasgowě, kde nastoupí v osmičlenném klání na přeskoku. "Finále je prestižní záležitostí, takže už postup je úspěchem," řekl otec a trenér české reprezentantky Jan Komrska. Nadhodil, že pokud jeho dcera zacvičí bez chyb, mohla by skončit do čtvrtého místa. "Když nikdo nepokazí, tak lépe než pátá nebudu," oponovala Komrsková a vypočítala, že za soupeřky bude mít olympijskou vítězku Jelenu Zamolodčikovovou z Ruska, její krajanku Jelenu Produnovovou, Rumunky Simonu Amanarovou a Andreau Raducanovou nebo Mexičanku Dennissu Lopezovou.

Letos v dubnu Komrsková skončila druhá na přeskoku Světového poháru právě v Glasgowě. "Teď to bude úplně jiný závod. Finále je kvalitnější, a proto nemohu střelit výsledek od boku. Bude to těžké," řekla Komrsková. Velkou roli bude hrát únava, protože většina gymnastek cvičí nepřetržitě od ledna. "Už toho mám docela dost. Možná se na finále těším i proto, že si odpočinu a začnu dohánět školu," přiznala studentka druhého ročníku gymnázia.

Ve finále přeskoku Komrsková předvede dva rozdílné skoky, jak předepisují pravidla, ten obtížnější s bodovým koeficientem 9,9 bodu a druhý o něco snažší s maximální známkou 9,6. Vynechá ojedinělý prvek - přemet vpřed a salto vpřed skrčmo s trojným obratem, který zvládla na hrách v Sydney.

"Nechceme riskovat. Úspěchem je, že je mezi osmi na světě," vysvětlil Komrska. Netradiční záležitostí v Glasgowě jsou odrazové můstky, které se nikde jinde nepoužívají. "Nemají moc dobré vlastnosti, a proto trénujeme už teď na horších, aby Jana nebyla překvapená. To se nám osvědčilo už na jaře," popsal Komrska.

Před deseti dny Komrsková vybojovala stříbrnou medaili na bradlech v novém ročníku Světového poháru ve Stuttgartu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze