Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň za měsíc přivítá světovou elitu v kolové. Hrát bude i domácí pár

Ondřej Kydlíček z pořádajícího Startu VD Plzeň se na květnovém Světovém poháru v kolové představí v městské hale na Slovanech se svým spoluhráčem Josefem Reindlem. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

17 2015
První díl letošního seriálu Světového poháru v kolové bude hostit 16. května Městská hala na Slovanech. V desítce týmů nebudou chybět ani zástupci pořádajícího Startu VD Plzeň. Dvojice Ondřej Kydlíček – Josef Reindl dostala na tento turnaj divokou kartu.

Po dlouhých 35 letech zavítá vrcholná mezinárodní akce v kolové do Plzně. Třetí květnovou neděli se v hale na Slovanech koná úvodní podnik osmidílného seriálu Světového poháru. V desítce dvojic ze šesti států budou i Ondřej Kydlíček s Janem Reindlem.

„Budeme se snažit být důstojným soupeřem všem,“ prohlásil Ondřej Kydlíček, který už atmosféru Světového poháru okusil v letech 2011 až 2013 po boku Hynka Štěrby. Jejich maximem bylo sedmé místo.

Teď tedy půjde do boje s jiným parťákem, ale cíle budou podobné. „Za úspěch bych považoval šesté místo,“ odpověděl Kydlíček po chvilce přemýšlení.

Program SP v Plzni

11.00 - 17.00 boje ve dvou pětičlenných základních skupinách
17.00 - 18.15 přestávka, biketrial
18.15 zápas o 9. místo
18.35 zápas o 7. místo
18.55 a 19.15 semifinále
19.35 zápas o 5. místo
19.55 zápas o bronz
20.15 finálový zápas
20.45 vyhlášení vítězů

Vrcholná mezinárodní akce v kolové se v Plzni konala naposledy v roce 1980 a není bez zajímavosti, že u toho byl Kydlíčkův otec Pavel. S Pavlem Houdkem tehdy skončili na Evropském poháru šestí.

Kolová má v Plzni bohatou tradici, hraje se tu od roku 1921. A nejznámější dvojicí byli Bohumil Svoboda s Františkem Jíchou. „V roce 1968 vyhráli Evropský pohár. Měli ale smůlu, že hráli hlavně v éře bratrů Pospíšilů,“ připomněl předseda organizačního výboru SP Vladimír Brož legendární dvojici.

Na medailové pozice mezi světovou elitou jejich následovníci asi těžko dosáhnou, ale v budoucnu by se chtěli podobných turnajů účastnit pravidelně. Letos se představí díky divoké kartě jen doma.

„Abychom mohli pohár absolvovat celý, museli bychom být v extralize do třetího místa,“ naznačil zkušenější z dvojice Ondřej Kydlíček. Není to nereálné. Po dvou ze čtyř kol jim patří čtvrtá příčka.

Favority plzeňského klání budou Rakušané z Höchstu a Němci z Obernfeldu. Zapomenout nelze na české mistry světa z roku 2004 Petra Skotáka a Pavla Šmída (Svitávka).

Plzeň je první zastávkou letošního Světového poháru. Ten potom zavítá ještě do dalších sedmi měst. Vedle tradičních bašt v Německu, Švýcarsku a Rakousku se elita kolové představí i ve Svitávce či Tokiu.Najdete na iDNES.czmobilní verze