Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Celý tým Movistaru byl penalizován za tlačení, přišel v Katalánsku o výhru

Tým BMC (na archivní fotografii) byl dodatečně vyhlášen vítězem týmové časovky na závodě Kolem Katalánska | foto:  La Presse - D´Alberto/Ferrari

22 2017
Oslavovali vítězství, ale to jim nezůstalo. Tým Movistar byl po týmové časovce na závodě Kolem Katalánska dodatečně penalizován za tlačení - a odsunut na třetí místo. Novým vítězem etapy je stáj BMC.

Zpočátku to vypadalo pro partu stáje Movistar tak skvěle. Porazili v týmové časovce silné BMC, oblékli do trikotu lídra závodu José Rojase a vypracovali vynikající výchozí pozici pro svého lídra Alejandra Valverdeho.

Jenže potom přišly trable.

José Rojas dostal tříminutovou penalizaci za to, že v rozporu s pravidly v průběhu časovky mírně zatlačil své dva kolegy. Movistaru tehdy ještě vítězství v etapě zůstalo a novým lídrem závodu se stal Valverde.

„Viděli jsme televizní záběry, které jasně ukazují, jak Rojas tlačí jiné jezdce, což se během závodu nesmí. Za každé zatlačení dostal trestnou minutu a pokutu,“ řekl hlavní komisař UCI Ernesto Maggioni novinářům.

Trest obdrželi i dva závodníci, které Rojas mírně postrčil a pomohl jim zařadit se do „vláčku“. Nelson Oliveira si připsal trestnou minutu a Andrei Amador dvě. O penalizacích se všichni tři dozvěděli až po slavnostním vyhlášení výsledků.

Jenže ani to nebylo nakonec vše.

Komisaři UCI začali poté podle informací serveru cyclingnews.com řešit rozpor mezi francouzskou a anglickou verzí pravidla. Zatímco ta francouzská hovoří v takovém případě o individuálních trestech, ta anglická o kolektivním.

A k druhé verzi se po dlouhém jednání komisaři UCI přiklonili. Celý Movistar tak byl penalizován trestnou minutou, což znamenalo sestup z prvního místa v týmové časovce na třetí, za týmy BMC a Trek.

Novým lídrem závodu před dnešní náročnou etapou na La Molinu se stal Bob Hermans z BMC, který projel z cyklistů BMC cílovou čarou týmové časovky jako první. Stejný čas jako on mají i dva kandidáti předního umístění v celkové klasifikaci, jedoucí v barvách BMC: Tejay van Garderen a Rohan Dennis.

Z českého kvarteta v závodu je nejvýš na 54. příče Petr Vakoč s mankem 2:11 minuty.

Autoři: ,


Nejčtenější

Grafton Recruitment Praha
Vývojář grafického rozhraní - Automotive

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze