Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kobylka Mariette má hlavní cenu

19 2006
Slušovice - Pravé letní počasí, více než solidní divácká návštěva, dramatická podívaná. Dostihy se po roční přestávce vrátily do Slušovic ve velkém stylu. "Bylo super, že se ve Slušovicích znovu závodilo," pochvaloval si žokej Václav Janáček, vítěz hlavního dostihu o Cenu hejtmana Zlínského kraje.

"Podobné závodiště pro Moraváky chybí," připomněl, že ve východní části republiky se běhá jen výjimečně.

Vrchol nedělního odpoledne, Cena hejtmana Zlínského kraje, začal netradičně. Handicapový sprint na 1130 m přišel hned na startu o tři koně. Nestihli se včas přichystat v boxech.

Mezi trojicí, která nemohla bojovat o dotaci 65 tisíc korun, byl také největší favorit El Hadji. Jeho trenér Petr Kub ale nemusel příliš smutnit. Vítězství vybojovala klisna Mariette, kterou rovněž trénuje. K prvenství ji dovedl Janáček, jenž ji sedlá často.

"Mariette je dobrá kobylka a potvrdila svoje kvality. Ale neúčast El Hadjiho je kaňka, která mě mrzí," poznamenal Kub.

"Při dlouhém čekání na startu Mariette trošku zatuhla. Ale pak se dobře rozběhla, v cílové rovince jsem jen jednou použil bičík," popsal Janáček.

Kromě koní mezi sebou soupeřili také jezdci. Jejich výsledky se sčítaly. Vítězem Šampionátu Rudolfa Jelínka se stala Iva Miličková před Janem Rájou a Janáčkem. Jako odměnu získala třílitrovou láhev slivovice.

Dostihový den zorganizoval trenér Radek Vraj jako pokus o obnovení slušovických dostihů. Kdysi velice populární sport se z největší moravské dráhy téměř vytratil.

"Majitel části závodiště pan Skaunic po pěti letech dostihy uspořádat nemohl, proto jsem do toho i za jeho pomoci šel já. Nedělní odpoledne ukázalo, že by se tady mohlo závodit znovu," poznamenal Vraj.

Zhruba dvě tisícovky diváků viděly ve Slušovicích jedenáct závodů. Kromě rovinových běhů různých kategorií je potěšila jedna steeplechase a dva klusácké závody. "Program jsme zvoli tak, aby si všichni přišli na své," připomněl Vraj.

Na všechny závody si diváci mohli vsadit. Poprvé na moravských dostizích byly k dispozici kurzové sázky.

Výsledky dostihů ve Slušovicích,
I:
(klusáci) Harunka (Vinklárek), Twister Skal, Sheik),
II: Silver Flag (Havelková), Czesmína, Nice,
III: Saphenah (Havelková), Generel Dancer, Fanega,
IV: (klusáci) Harunka, Twister Skal, Furie Skal,
V: De Dur (ž. Srnec), Shamrock, Eskorta,
VI: Ariete (ž. Srnec), Parta, Werlin,
VII: (Cena hejtmana Zlínského kraje) Mariette (ž. Janáček, trenér Kub, stáj Hugo-Kub), Cheri Rules, Babar,
VIII: Brigit (Šafář), Stephouse, Kelvin,
IX: Orion (ž. Rája),
X: Pták Ohnivák (Derych), Varineta, Sorgenia),
XI: (steeplechase) Kimona (Tůma), Baby Love, Hádanka).

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze