Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kluby se nakonec do extraligy přihlásí

16 2006
Ústí nad Labem - Volejbalové kluby, které sdružuje asociace AVOK, se rozhodly, že dnes podají přihlášky do extraligy. "Došlo ke klidu, na včerejším zasedání AVOKU jsme většinou odsouhlasili, že se do soutěže přihlásíme," potvrdil ústecký sportovní manažer Petr Javůrek.

"Rozhodli jsme se tak kvůli nejednotnosti extraligových klubů. Sílu, která byla v jednotě, jsme ztratili," dodal pro deník Rovnost brněnský manažer Martin Gerža.

Mistrovská Ostrava, Liberec a České Budějovice se do extraligy přihlásily již v minulém týdnu, aby svaz mohl potvrdit v evropském ústředí jejich start v kontinentálních pohárech. K této trojici se připojily také Ústí, Opava, Kladno a Zlín.

Další přihlášky mohou být teprve na cestě do svazového sídla v Praze na Strahově. "Kluby ji mohou odeslat do dnešní půlnoci, rozhodující je datum odeslání," řekl ČTK generální sekretář svazu Jan Žižka.

Kluby, jichž je v mužské extralize deset a v ženské osm, mají možnost přihlásit se ještě o týden později, s čímž jsou už ale spojeny sankce.

Extraligové kluby určily zástupcem českobudějovického předsedu Jana Čermáka, který bude 21. června jednat se správní radou svazu.

"Jednat se bude o třech bodech: snížení poplatku, zrušení přímého sestupu a zvýšení počtu zápasů v play-off. Nevyžadujeme všechny série na 4 vítězné zápasy, chceme kompromis," řekl Javůrek.

AVOK zprvu uvažoval, že by si založil vlastní soutěž. "Byla to utopie některých lidí. Bylo netaktické, že se to vůbec pustilo ven."

Autoři:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze