Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kleinová: Jsme schopné vyhrát

13 2003
Ostrava - Českou jedničkou by na halovém mistrovství Evropy družstev tenistek měla být Sandra Kleinová, z českých hráček ve světě nejvýše postavená. "Všechny tři jsme vyrovnané a v tom je naše síla. Jsme schopné šampionát vyhrát," prohlásila Sandra Kleinová.

Jak se vyrovnáváte s pozicí české jedničky?
Příjemná role to není, ale vzhledem k tomu, že jsem tady i nejstarší, tak bych měla zodpovědnost a roli lídra vzít na sebe. Pořád ale nevím, jestli vůbec budu hrát.

To by bylo překvapení. Nemyslíte?
Na tom, kdo nastoupí, se domluvíme s kapitánem večer před zápasem. Pokud na kurt půjdu, tak vím, že ode mne se bod bude čekat.

Budete nervózní?
To ne. Je to sice velká zodpovědnost, ale ráda reprezentuji. Budu bojovat, ale to dělám vždycky.

Mrzelo by vás, kdybyste nehrála?
Jsme tým a bohužel hraje se jen na dva vítězné zápasy, takže každý bod je velice důležitý. Ať už bude některá z nás na kurtu nebo na lavičce, budeme se navzájem povzbuzovat. Ať hraje ta, která je momentálně lepší, která si víc věří. Hlavně, když vyhrajeme.

Kdo jsou nejtěžší soupeřky?
Pokud chceme vyhrát, musíme porazit každého. Každý zápas je ale jiný a v týmové soutěži se žebříčková umístění smazávají.

Pokud titul nezískáte, bude to velké zklamání?
Určitě. Žebříčkově je náš tým jeden z nejsilnějších, který jsme postavili, takže nejvyšší ambice mít musíme A také si musíme věřit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze