Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klára Spilková: Být nejlepší na světě? Chci to pořád!

Klára Spilková, tvář golfové akademie na Zbraslavi. | foto: Martin Kabát

17 2010
Loni vyhrála co se dalo, zářila na turnajích doma i v zahraničí. Mluví se o ní jako o talentu, na který český golf zoufale čekal. Jak Klára Spilková tlak ze všech stran zvládá?

V rozhovoru pro zvláštní přílohu MF Dnes (vyšla v pátečním vydání 16. dubna) Klára vypráví o svých pocitech, plánech, přáních, ale také o olympiádě a přestupu k profesionálkám.

(Pokračování rozhovoru.)

Jsi tváří zbraslavské golfové akademie společně se známým profesionálem Alexem Čejkou. Znáte se dobře? Ještě jsem ho neměla šanci pořádně poznat. Doufám, že až přijede do Čech, že si spolu půjdeme zahrát. Zatím jsem s ním šla ve flightu jen jednou, před rokem jsme spolu hráli exhibici při otevírání zbraslavského resortu.

Jaký je Alex Čejka parťák ve flightu? To ti řeknu, až si spolu zahrajeme celou osmnáctku. Na Zbraslavi jsme hráli před spoustou lidí, bylo to super, na Alexovi bylo vidět, že si to taky užívá. Hrál dobře, je to prostě profík.

A ty už jsi o přestupu k profesionálkám přemýšlela? Golf mě vždycky hrozně bavil, od začátku jsem se snažila hrát co nejlíp. Poslední dvě sezony jsem si začala uvědomovat, že bych jednou mohla mít na to hrát s těmi nejlepšími hráčkami na světě. A třeba si golfem i vydělávat.

Klára Spilková

Co všechno pro to ještě budeš muset udělat? Velkým krokem je kvalifikace na Ladies European Tour. Tak za dva roky se tam pokusím dostat, to mi ještě nebude ani osmnáct. Když to nevyjde, zkusím to podruhé potřetí. Zatím mám času dost.

Říká se, že český golf Kláru Spilkovou už opravdu potřeboval. Co to pro tebe znamená? Nemyslím na to, snažím se soustředit na sebe a hrát jak nejlíp umím. Jen tak se dostanu tam, kam bych se dostat chtěla. Třeba až na olympiádu. To by bylo super.

Myslíš si, že je olympiáda pro český golf hodně důležitá? Určitě. O golfu se bude víc psát a mluvit, lidé si přestanou myslet, že ho můžou hrát jen bohatí. To je veliká příležitost. Golf se u nás rozšíří, bude tady víc hráčů a hřišť. Lidé pochopí, že golf je opravdu pro každého.

Proč tomu podle tebe u nás lidé nevěří? Nemají se to příležitost ani dozvědět, když se pořád píše jen o tom, za kolik si kdo slavný koupil hole a kde si byl potom zahrát. A to je škoda. Ať si každý golf zkusí a přesvědčí se sám. Stojí to zato.

Dokázala by sis představit život bez golfu? Dneska už asi ne. Kdybych s golfem nikdy nezačala, dělala bych závodně nějaký jiný sport. Bez sportu bych totiž být nemohla. Když nejsem na golfu, tak ráda lyžuju a jezdím na bruslích.

Klára Spilková

Co bys dělala, kdybys teď třeba měsíc nemohla sportovat? Baví mě čtení, zrovna čtu knížku od Stiega Larssona Dívka, která si hrála s ohněm. Od prvního dílu jsem se nemohla odtrhnout, pět set stránek jsem přečetla během čtyř dnů. Poslední dobou taky ráda fotím, dostala jsem totiž skoro profesionální foťák, který jsem si moc přála.

Když jsme se před šesti lety poznaly, přála sis ještě jednu věc. Chtěla jsi být nejlepší golfistkou na světě. Byl to jenom dětský sen nebo si to přeješ pořád? Že váháš. Vím, že když se budu snažit, tak se mi to povede. Vím, že na to mám.Nejčtenější

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.czmobilní verze