Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klapalová se chce vrátit mezi elitu plážových volejbalistek s Háječkovou

Hana Klapalová (čelem) s bývalou partnerkou Terezou Petrovou. V nové sezoně bude hrát s Lenkou Háječkovou. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

11 2010
Nová partnerka, nové výzvy. Plážová volejbalistka Hana Klapalová chce po rozchodu s Terezou Petrovou uspět na Světovém okruhu s Lenkou Háječkovou. Dvojice se však musí nejdřív poprat s několika komplikacemi.

V loňské sezoně si Klapalová s Petrovou v elitním seriálu vybojovaly právo startovat přímo v hlavní soutěži, když se posunuly až na 19. místo světového pořadí. Odpadly tak starosti s nevyzpytatelnými kvalifikacemi.

Postupovou výhodu převzala s Klapalovou její nová dvaatřicetiletá partnerka Háječková, ale před prvním turnajem v Brazílii udělal páru škrt v plánech sopečný mrak a zákaz letového provozu nad Evropou, který byl vyhlášen pouhé čtyři hodiny před jejich plánovaným odletem.

"K udržení postavení v žebříčku stačilo uhrát v Brazílii dobrý výsledek. Teď na dalším turnaji v příštím týdnu v Římě musíme do kvalifikace," vyprávěla na tiskové konferenci v Brně Klapalová, která tak oproti původním plánům zahájí novou sezonu teprve na sklonku tohoto týdne v úvodním turnaji Samsung Cupu v Brně.

"Máme za sebou pouze turnaje zimní ligy v Praze a Brně, takže je těžké odhadnout, jakou máme nyní výkonnost. Ale na turnaji v Brně pomýšlíme minimálně na finále," nastínila nejbližší plány Klapalová, která byla iniciátorkou změny složení dvojice v touze po změně.

Přípravu má navíc nový pár komplikovanější, protože Háječková bydlí v Praze a Klapalová žije v Brně. "Střídavě podle domluvy trénujeme buď v Praze, nebo v Brně. Je to trochu složitější, ale zatím všechno normálně zvládáme," poznamenala Klapalová.

V prvním turnaji nové sezony v Brně budou hlavními soupeřkami Klapalové s Háječkovou nejvýše nasazené Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou a také zkušené maminky Tereza Tobiášová se Soňou Novákovou. Obě se vrátily po delší přestávce; Tobiášová po porodu dvojčat a Nováková po delším zranění ruky, které ji vyřadilo ze závěru sezony šestkového volejbalu v mistrovském Prostějově.

"Trénovaly jsme s nimi zatím jen jednou, ale měly bychom je porazit. Máme za sebou mnohem delší a tvrdší přípravu. Jen je zatím otázkou, zda bude Soňa hrát pravou, nebo levou rukou. Ona to ale umí dobře oběma," dodala Klapalová.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze