Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kladivářka Wlodarczyková se chce přiblížit nejlepším mužům

Kladivářka Anita Wlodarczyková na Zlaté tretře | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

1 2017
Necelé čtyři metry zaostává za mužským světovým rekordem polská kladivářka Anita Wlodarczyková. Její nejlepší světový výkon má od loňska hodnotu 82,98 metru. Mužský 86,74 metru drží Jurij Sedych z roku 1986.

„Wlodarczyková výrazně ovládla ženské kladivo, takže teď si dala za cíl co nejvíce se přiblížit nejlepšímu mužskému hodu,“ řekl Alfonz Juck, manažer Zlaté tretry Ostrava.

Hod kladivem nebude na letošní Zlaté tretře chybět, a to tradičně den před hlavním mítinkem, tudíž v úterý 27. června.

Anita Wlodarczyková na Tretru dorazí už podeváté. „A měla by být v jiné formě, než když Tretra bývala začátkem sezony,“ upozornil Juck na pozdější termín závodu. „Navíc by letos měla mít za sebou už čtyři pět startů, což je také důležité.“

Loni polská kladivářka vylepšila rekord Zlaté tretry na 78,54 metru. Za sebou má už třicet vítězných závodů v řadě. „K tomu v pěti z nich překonala osmdesátimetrovou hranici,“ řekl Alfonz Juck. Dodal, že naposledy prohrála právě v Ostravě, a to v červnu 2014 v souboji s Němkou Betty Heidlerovou.

„Těší nás, že Anita je v Ostravě už jako doma a že tu za ní jezdí rodina i polští příznivci,“ podotkl Juck.

Start potvrdilo už sedm olympijských vítězů

Wlodarczyková je jednou z dosud oznámených sedmi olympijských vítězů z Rio de Janeira. Dalšími jsou vytrvalec Mo Farah, David Rudisha, který běhá 800 metrů, trojskokan Christian Taylor, oštěpař Thomas Röhler, Wayde Van Niekerk na 400 metrů a stýplař Conseslus Kipruto.

Alfonz Juck nevyloučil, že by úřadujících olympijských vítězů mohlo být ještě více. „Jednáme i s kladivářem Dilšodem Nazarovem z Kazachstánu,“ prozradil.

A nadále je velká naděje, že přijede také sprinter Usain Bolt. „Jsme s ním ve spojení a věříme, že naše jednání s ním budou úspěšná,“ uvedl Juck. „Jeho start ale zatím nemůžeme definitivně potvrdit. Desátého června se bude loučit s kariérou doma na Jamajce. Čekáme, že těsně předtím se vyjádří, jak to bude s jeho dalšími starty.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze