Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kladenský smečař Linz věří: Na další semifinále do Budějovic už nepojedeme

Radek Motys (v bílém) z Českých Budějovic smečuje proti Karlu Linzovi (vlevo) a Borku Foktovi z Kladna | foto: Ladislav Němec, MAFRA

13 2010
Odveta za loňské prohrané finále se kladenským volejbalistům daří. České Budějovice zdolali ze čtyř pokusů třikrát, a už v úterý jim tak mohou překazit cestu za obhajobou a sami bojovat o titul. V konec série věří také kladenský smečař Karel Linz.

Na internetových stránkách vašeho klubu je uvedeno, že se jedná o rozhodující zápas. A já myslel, že se hraje na čtyři vítězství.
To víte, fanoušci, vedení i my hráči věříme, že to zkrátka ukončíme už nyní.

Nemůže ta euforie nechtěně docílit lehkého podcenění?
Doufám, že ne. Všichni si snad dobře uvědomují, jak těžký soupeř Budějovice jsou. Zvlášť v play-off vždy mají formu, proto o žádném podcenění nemůže být ani řeč.

Stav série vypadá jednoznačně, ovšem samotné zápasy jsou neuvěřitelně vyrovnané, že?
Přesně tak. Některé míče jsou nekonečné. I když jsme první dva zápasy doma zvládli, o každý míč se vždy strhla hrozná bitva.

Podobně to vypadalo i na jihu Čech, kde jste jednou vyhráli a tím splnili cíl.
Jeli jsme tam pro jedno vítězství a tomáme, takže spokojenost je velká. Jsme pozitivně naladěni a toužíme dnes sérii ukončit.

Co v utkání bude rozhodujícím faktorem?
Budou to zase koncovky setů. Ani jeden tým se za žádné situace nevzdá, což už bylo vidět z naší strany právě třeba teď v Budějovicích. Maličkosti podložené štěstím, to bude klíč.

Mnoho odborníků tuto semifinálovou sérii vnímá jako předčasné finále, ovšem nesmí se zapomínat ani na zatím famózní Liberec. Souhlasíte?
Liberec si to finále zaslouží, hraje skvěle. Navíc soupeře si nikdy nevyberete. Oba týmy jsou podobně složitou překážkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze