Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kim v Houstonu vyhrál a zhatil naděje soupeřů na Masters

Anthonymu Kimovi k vítězství na Houston Open gratuloval i bývalý americký prezident George Bush starší. | foto: AP

5 2010
Vaughn Taylor dlouho živil naději na poslední volné místo na Masters. Anthony Kim mu chybou na poslední jamce dal možnost vyhrát Houston Open v rozstřelu, ale Taylor ji nevyužil.

Anthony Kim vstupoval do finálového kola Houston Open z prvního místa zároveň s Brycem Molderem a po většinu turnaje vedl. Zatímco Molder odpadl, na temperamentního Američana se začal dotahovat jeho krajan Vaughn Taylor. Rozdíl mezi nimi se jamku od jamky měnil, místy Taylor ztrácel tři údery, nakonec se mu Kimův náskok podařilo stáhnout na jednu ránu.

Kimovi se po celý víkend dařilo zachraňovat pary snad ze všech pozic. Na poslední jamce měl před sebou jeden a půl metru dlouhý putt na vítězství, který ale neproměnil, zapisoval bogey a šel s Vaughnem do rozehrávky.

Anthony Kim, Houston Open

V ní naopak předvedl skvělou ránu z týčka, přestože drajvování bylo po celý týden jeho nejhorší částí hry. Taylor se místo toho honil z písku do písku a Kimovi k vítězství stačilo na čtyřparové jamce uhrát par.

Výhra i přes přetržený vaz v palci

Pro vítěze byla připravena poslední pozvánka na první letošní major Masters. Jelikož Kim už se dávno kvalifikoval, volné místo v Augustě propadne. Taylor, jenž má trvalé bydliště vedeno právě v Augustě, si tak "doma" prestižní turnaj nezahraje.

Vaughn Taylor, Houston Open

Kim vyhrál nejen přes své špatné drajvování, ale i přes zdravotní problémy se palcem, se kterými bojuje už rok a které podle Kima vyžadují operaci. Sám hráč prozradil, že si v levém palci dokonce přetrhl vaz a připustil, že chirurgický zákrok podstoupí hned po Masters.

V závěrečném kole vyhořel Padraig Harrington. Irský golfista se po celý turnaj držel v první desítce, ale v neděli zahrál dvakrát double bogey, šestkrát bogey, hřiště nakonec obešel za 77 ran a klesl z osmé na čtyřicáté místo.

Suverénně nejlepší kolo v neděli předvedli Američané Shaun Micheel a Ben Curtis. Oběma se hřiště Redstone podařilo obejít za 65 ran a své skóre vylepšit o sedm úderů. Micheela to katapultovalo na třetí příčku, Curtise na čtrnáctou.

Mickelson potřeboval doktora - jako kedíka

Další z pozoruhodných kol předvedl Phil Mickelson. Na prvních desíti jamkách zahrál třikrát double bogey. pak ale přišla série šesti birdie. A to hned se dvěma kedíky - Mickelsonův dlouholetý nosič holí Jim Mackay si vymkl kotník, a tak jeho práci na jamkách 14, 15, a 16 převzal onkolog Tom Buchholz, jenž léčí Mickelsonovu ženu i matku. Oběma byla loni zjištěna rakovina prsu.

Phil Mickelson, Houston Open

Mickelsonovi se s Buchholzem dařilo - na třech jamkách zahrál tři birdie. Po nich bag přebral opět Mackay. Mickelson po odehrání kola s úsměvem uvedl, že jej zavolal zpět poté, co ho viděl stát mezi lidmi s pitím a hamburgerem. Vypadal až moc uzdraveně, dodala světová trojka.

Z výsledného 35. místa si moc starostí nedělá. "Mým cílem bylo připravit se na příští týden. Driverem jsem trefil docela dost fairwayí, na posledních osmi jamkách se mi dařilo vyvarovat vodě a dalším překážkám. To je velký rozdíl. Byl jsem potom schopen útočit na birdie," zhodnotil Mickelson.

Alex Čejka v Houstonu předvedl čtyři vyrovnaná kola okolo paru a s celkovým skóre jednoho úderu nad par na turnaji obsadil padesátou příčku. Vítěz z minulého týdne Ernie Els skončil na 44. místě.

Houston Open

1. Anthony Kim (USA) -12 (výhra na 1. jamce play-off)
2. Vaughn Taylor (USA) -12
3. Charl Schwartzel (JAR) -11
3. Graham DeLaet (Kanada) -11
5. Shaun Micheel (USA) -10
6. Kevin Stadler (USA) -9
6. Jeff Maggert (USA) -9
8. Matt Kuchar (USA) -8
8. Bryce Molder (USA) -8
8. Lee Westwood (Anglie) -8

Kompletní leaderboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze