Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kedon bojoval až do poslední chvíle

7 2006
Pardubice - Bělouš Kedon uhynul poslední neděli v září, ale jeho majitelka Lucie Kopecká je dodnes smutná. "Týden bojoval o život," vypráví. Loni ještě s Josefem Váňou v sedle startoval ve Velké pardubické. Dvě překážky před cílem mu praskl mezikostní sval. "Přesto se rval dál a doběhl na čtvrtém místě."

Do dostihů se již vrátit nemohl, rok se léčil na pastvinách. "U pana Bajtla běhal mezi kobylkami, staral se o hříbata. Užíval si to fantasticky. Konečně nemusel dřít," vypráví Lucie Kopecká.

Noha se uzdravila, majitelka plánovala, že s Kedonem zkusí závody military. "Už ho i nakovali, když najednou začal šíleně hubnout."

První diagnóza zněla: močová kolika. O té hovořil i Kedonův někdejší žokej Váňa. "Ale pak ho odvezli do nemocnice v Brně a tam objevili melanom v tlustém střevě."

Rázem bylo jasné: Kedon brzy zemře. Jeho poslední dny prožívala Lucie Kopecká trpce. "Měl hrozné bolesti, ale tak moc bojoval! Nechtěl uhynout. Pořád se snažil chodit se vztyčenou hlavou. Byl to báječný kůň," říká.

Letos žádného svého koně v Pardubicích mít nebude. "Já jsem spíš na to military. Ale budu držet pěsti Juventusovi s panem Váňou," říká.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze