Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když Woods vyhrál US Open v Pebble Beach, neznal ještě svou manželku

Caddie Steve Williams a golfista Tiger Woods, trénink na US Open 2010. | foto: AP

14 2010
"Tiger přistál". Takto stručně začal článek deníku Monterey Herald. Nejprodávanější titul v oblasti Pebble Beach, kam světová golfová jednička přijela soupeřit s ostatními o titul z US Open, věnuje postavě Tigera Woodse extrémní pozornost.

Před deseti lety tady vyhrál druhý major sezony poprvé, v rekordu hřiště (-12). V roce 2000 byl čtyřiadvacetiletý svobodný, bezdětný hráč na absolutním vrcholu. V Pebble Beach zahájil své tažení na "Tiger Slam", čtyři major vítězství za sebou, byť ne v jednom roce. Nevěděl, kdo je Elin Nordegrenová.

Tiger Woods, jeho dcera Sam Alexis, matka Kultida a manželka Elin, měsíc před porodem syna.

Letos se Woods s formou sotva potkal, s dotyčnou ženou žijí odloučeně a asi se rozvedou, sexuální aféra mu poničila kariéru. Stále častěji se hovoří o tom, kdy přijde o post světové jedničky.

O žádném jiném hráči žádné místní noviny nenapsaly, že "přistál".

Nezajímaví hodní kluci

Sloupkař Ron Furlong se probral seznamem letošních turnajových vítězů. Justin Rose je u něj veselý anglický mládenec. Zach Johnson milý kluk z Iowy. Jason Day, Jason Bohn, Hunter Mahan, Ben Crane a Steve Stricker celkem dobrými hráči. Autor uznává umění dvojnásobných vítězů Jima Furyka a Ernieho Else.

Přesto se ptá: "Kde je někdo, z jehož hry se tají dech? Kde je ten, kdo je schopen vyhrát čtyřikrát, pětkrát?" Nejmenuje, a přesto jako by křičel Woodsovo jméno do éteru silou poplašných sirén.

Tiger Woods, trénink na US Open 2010.

Golf bije na poplach, protože jeho ikona hází matné odlesky. Linka příběhu Woodsova života slábne s tím, jak se hlavními aktéry stávají víc a víc právníci místo jeho milenek, manželky, matky a dětí.

Tiger má na kalifornském pobřeží jedinečnou příležitost pomoci golfu tím, že posílí příběhovou linku své hry.

Kalifornie zaslíbená

US Open je posledním majorem, který vyhrál. Jsou to už dva roky a na golfové poměry se nehrálo nijak daleko od letošního dějiště. Torrey Pines leží nějakých 300 kilometrů jižněji.

Někde ve dvou třetinách cesty mezi oběma hřišti se narodil. Jako dítě měl doma v Cypressu na stěně seznam osmnácti major titulů Jacka Nicklause. Celý golfový svět ty počty zná - on jich teď má čtrnáct a jen on má blízko dosáhnout této absolutní mety.

Tiger Woods, trénink na US Open 2010.

Woodsův trénink v Pebble Beach sledují stovky lidí, média pečlivě mapují golfistův pohyb. Dívají se i zástupci televizních společností a sponzorů. Jak píše Furlong, golf potřebuje Woodsův úspěch, jeho bývalou dominanci, aby se od něj tyto zraky neodvrátily.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze