Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když se obývák promění v putting green a zahrada v driving range

Domácí zahradní putting green. | foto: Profimedia.cz

6 2010
Na první pohled by se mohlo zdát, že mimo golfový areál si golfista nezahraje. Na jednu ránu hráčům totiž často nestačí ani pět set metrů čtverečních, tedy podobný prostor, jaký potřebuje atlet k oběhnutí oválu. Přesto může i golfista trénovat v pohodlí domova.

Na golfovém švihu se dá zapracovat prakticky kdekoliv. Prodává se spousta tréninkových pomůcek, jejichž pomocí, a také s trochou fantazie změní kdokoli celkem rychle a jednoduše byt nebo zahradu v golfový "areál".

Tréninková golfová síť.

Dlouhá hra se dá pilovat například na podomácku vyrobeném drivingu na zahradě. Stačí si pořídit speciální síť a upevnit ji třeba mezi stromy. K dostání jsou i takzvané stany, opatřené terčem pro trénink přesnosti ran.

Odlehčené golfové míčky z pěny.Další možností jsou speciální lehké míčky s třetinovým doletem oproti míčkům klasickým. Golfista nepotřebuje síť ani nic jiného a přitom se nemusí bát, že by něco rozbil, kdyby mu rána nevyšla. Deset lehkých míčků vyjde přibližně na sto korun.

Pro trénink krátké hry jsou na trhu speciální koše na čipování, od úplně obyčejných až po polohovací. Čím větší prostor má hráč k dispozici, tím delší příhry může trénovat. Čipovat se dá samozřejmě i k jamce s praporkem, sehnat je není nic složitého.

V putting green se může během chvíle proměnit nejen byt, ale třeba i kancelář. Golf shopy nabízejí plastové a kovové jamky, ale také puttovací koberečky z nejrůznějších materiálů, simulujících povrch greenů.

Tréninkový golfový kobereček na patování.

Kdo nechce přijít o golfový trénink na služební cestě nebo na dovolené, může si pořídit speciální cestovní set na patování. Vedle skládacího putteru obsahuje i jamku a míček. Rozložit ho lze kdekoli.

A kdo by chtěl trénovat z pohodlí křesla? Může si na internetu pustit lekci s profesionálním trenérem nebo se třeba začíst do jedné z instruktážních golfových knih. Mimo jiné se v nich skrývají tipy, jak trénovat doma i bez speciálních pomůcek...

Domácí patování.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze