Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když se nejlepší odmlčí, je na čase dát o sobě vědět: styl Steva Strickera

Steve Stricker, druhé kolo John Deere Classic 2010. | foto: AP

10 2010
Celou sezonu o něm takřka není slyšet. Přestože Steve Stricker stále drží čtvrté místo ve světovém žebříčku a v únoru vyhrál Northern Trust Open, nezaujal ničím jiným víc než dalším zraněním. Všechno může být jinak v neděli, kdy skončí John Deere Classic. Třiačtyřicetiletý Američan obhajuje loňský titul a po polovině turnaje vede.

V prvním kole byl Stricker zřetelně zastíněn Paulem Goydosem a jeho 59 ranami. To je nezapomenutelný a úctyhodný výkon. Zároveň svému původci ale nezaručuje vůbec nic. Goydos dnes zahrál velice solidní výsledek 68, jenže už nevede.

Přestože má průběžnou bilanci -15, na pozici lídra to nestačí. Stricker má na kontě o ránu méně. I on poprvé na turnaji zapisoval bogey, a to na dvou čtyřparových jamkách, jiní si ale počínali ještě hůř.

Paul Goydos, druhé kolo John Deere Classic 2010.

Paul Goydos, druhé kolo John Deere Classic 2010.

Stricker se rád drží mimo zájem médií. "Všichni viděli, jak jsem neproměnil půlmetrový putt na poslední jamce," odkázal zájemce o interview na později a na neurčito.

Pak se ale rodák ze sousedního Wisconsinu přece jen rozpovídal: "Není jednoduché po dobrém kole zahrát další dobré kolo, ale já mám před víkendem dobrou pozici."

Pochválil také pořadatele za stav hřiště, zkrápěné lehkou přeprškou. "Greeny byly perfektní," potvrdil Stricker, "sice měkké a bylo zapotření být na nich agresivní, ale myslím, že celkově to bylo skvělé."

Jiní by to vzhledem ke všeobecnému zhoršení skóre mezi prvním a druhým kolem asi neřekli. Bylo by ale nespravedlivé označit Strickera s Goydosem za jednooké mezi slepými. Vždyť na třetí místo je na turnaji, dotovaném částkou 4,4 milionu dolarů, nutno hrát momentálně -11.

Steve Stricker, Northern Trust Open

Steve Stricker, Northern Trust Open

To dokázala trojice Jeff Maggert, George McNeill (oba USA), Matt Jones (Austrálie). Všechno ambiciozní golfisté, jejichž hvězda však dosud ani jednou nezazářila.

Naopak spousta golfistů zvučných jmen končí v Silvisu cutem. Bubba Watson, Stuart Appleby, Rickie Fowler, Čche Kjong-ču a mnoho dalších.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze