Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdy do Krumlova přijet

20 2000
Tradiční sláva, která vrhne renesanční město na jeden víkend zpět do jeho historie, se vždy koná v červnu po slunovratu -
letošní 14. ročník připadá na 16. až 18. června. Tisíce turistů sledují na hlavním náměstí Svornosti divadelní představení konkrétní situace z historie města - loni to byl odchod Petra Voka z Českého Krumlova. Druhý den slavností obvykle následuje kostýmovaný průvod městem, program pokračuje večerním představením na zámeckých jižních terasách. Vedle toho mohou lidé sledovat v uličkách ukázky tradičních řemesel, otevřen je i historický jarmark. Velmi oblíbené jsou romské taneční zábavy.
2. NA OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ
Scénu patřící pod Jihočeské divadlo je možné navštívit od června do září. Večerní představení si získala popularitu svým umístěním v zámecké zahradě, které tudíž tvoří neobvyklé kulisy. Letošní program zahrnuje pět představení: Už tradiční činohry v režii Jiřího Menzla Veselé paničky Windsorské a Sen noci svatojánské; dále opery Don Giovanni a Kouzelná flétna a balet Carmen.

3. NA HUDEBNÍ FESTIVALY
Hudebních přehlídek nabízí Český Krumlov během letní turistické sezony hned několik, nýbrž převážně jde o festivaly pro fajnšmekry a trochu chybí lidová hudba. Slavná folková Porta skončila v Českém Krumlově před lety, zbyla její dětská obdoba nazvaná Krumlovský medvěd. Na přelomu června a července začíná hudební sezona Festivalem komorní hudby, v polovině prázdnin pokračuje Festivalem staré hudby a vrcholem je srpnový Mezinárodní hudební festival. Mezi ně se ještě stačí vměstnat například přehlídky klavírní, varhanní či jazzové.


Autor:


Témata: Medvědi
Najdete na iDNES.czmobilní verze