Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo si v Českém poháru cross country horských kol troufne na Kulhavého?

Jaroslav Kulhavý - Český cyklista Jaroslav Kulhavý během olympijského závodu horských kol. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

14 2010
Okolí kutnohorského chrámu svaté Barbory se zítra po roční pauze opět promění v centrum elitních českých bikerů. Kutná Hora přivítá druhý podnik Českého poháru cross country horských kol. Ten první ovládl v Teplicích Jaroslav Kulhavý, který je z pozice jasné české jedničky favoritem i tentokrát.

Domácí fanoušci se těší na start místní kadetky Markéty Drahovzalové. "Bude patřit mezi favoritky, protože kutnohorskou trať samozřejmě velmi dobře zná," řekl na tiskové konferenci Josef Straka, kouč Drahovzalové a ředitel závodu v jedné osobě.

Nejvyšší česká biková soutěž letos slaví svůj jubilejní dvacátý ročník. Přímo v Kutné Hoře se závodníci postaví na start už posedmnácté. "Oproti minulým ročníkům nedošlo k velkým změnám. Trať povede z části historickým centrem města, ale i třeba údolím říčky Vrchlice," prozradil Straka.

Jeden okruh měří zhruba čtyři kilometry a slibuje divácky atraktivní podívanou, okořeněnou technicky velmi náročnými úseky.
Start i cíl jsou tradičně před Jezuitskou kolejí, v těsném sousedství svaté Barbory.

"Kutnou Horu na celý den ovládnou vyznavači bicyklů, kterých ve všech kategoriích startuje zhruba čtyři sta," spočítal Straka.

Začátek programu je v 9 hodin, muži odstartují v 15.00. Přesný rozpis je uveden níže v rubrice Kam za sportem. Organizátoři ani letos nezapomněli na bohatý doprovodný program.

Už dnes večer se v Klubu Česká 1 bude křtít nová znělka kutnohorského Bike clubu složená speciálně pro Markétu Drahovzalovou.
Vystoupí také místní kapely.

V den závodů najde doprovodný program stanoviště za chrámem svaté Barbory, kde cyklisty přivítají roztleskávačky. "S vystoupením se prostřídá řada hudebníků napříč žánry, připraveno je malování na obličej i ukázky ražby napodobenin středověkých mincí, které Kutnou Horu proslavily," uvedl Josef Straka.Najdete na iDNES.czmobilní verze