Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo chtěl využít Neumannovou?

13 2006
Praha - Jak to bylo doopravdy s kandidaturou Kateřiny Neumannové na šéfku běžeckého úseku svazu? Šlo jen o fámu? "Dozvěděla jsem se to až z novin. Pravděpodobně měl někdo příliš bujnou fantazii,“ prohlásila lyžařka. Plán na ovládnutí svazu jinou mocenskou skupinou, která chtěla využít jejích služeb, přesto existoval.

Podle zdrojů MF DNES jej připravil Čestmír Skrbek, v lednu propuštěný sportovní ředitel běžeckého úseku. Do předních funkcí chtěl údajně dosadit nejen Neumannovou, ale na post předsedy počítal dokonce s Milanem Jiráskem, šéfem Českého olympijského výboru.

"Mluvil se mnou v předolympijském období. Chápal jsem to tehdy, že se snaží sjednotit rozpory na svazu,“ uvedl Jirásek.

Nabídku však odmítl. "Mám jiné práce nad hlavu. Jak na olympijském výboru, tak s přípravou libereckého mistrovství světa klasiků. Mrzí mě turbulence ve svazu lyžařů, ale necítím se povolán, abych je likvidoval. Ani na to nemám dostatek fyzických sil.“

Neumannovou snad Skrbek vůbec neoslovil, je však možné, že jednal s lidmi z její marketingové skupiny. "Věřím, že Kateřina o tom nevěděla,“ tvrdí i Aleš Vaněk, současný předseda svazu.

Později sama běžkyně sdělila, že o avizovanou funkci nemá zájem. "Pokud bych měla funkcionářské ambice, tak vyšší,“ naznačila.

Skrbek sice včera zvedl telefon, ale vzápětí reagoval: "K téhle kauze nemám potřebu se vyjadřovat. Na shledanou.“ A zavěsil.

V lednu byl "vyhoštěn“ z pozice sportovního ředitele běžců po okamžitém rozvázání pracovního poměru za hrubé porušení pracovní kázně.

Oč šlo? On sám, vzhledem k předčasnému ukončení rozhovoru s MF DNES, na tuto otázku už včera neodpověděl. Vaněk oznamuje: "Zveřejnil lživé finanční informace, překročil své kompetence. V šuplících měl schované faktury téměř za tři miliony korun, o kterých jsme nevěděli. To byl absolutní vrchol.“

"O tom jsem ani nebyl informován,“ říká udiveně Jirásek.

Nyní se Skrbek zabývá obchodem s realitami. Přemýšlel tedy o znovunabytí lyžařské moci? "Určitě,“ soudí Vaněk. "Ale kdo by s ním chtěl jít do party a neuznal věci, které nedávno provedl, je blázen.“

Boj o vůdčí posty ve svazu lyžařů se patrně opět rozhoří na červnové konferenci. Ale s kým se nakonec Vaněk utká? Loni zmiňovaný František Janů, generální ředitel Setuzy, řeší nyní jiné než sportovní problémy.

Ovšem další kandidáti se mohou zjevit na poslední chvíli. Vzhledem k možnému rozprodeji akciových společností ČSTV, kde patří lyžařské areály k nejatraktivnějším, půjde o přitažlivou funkci.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze